یک افزونه ای جالب برای مدیریت تب در فایر فاکس

وب گردی کاربران این روزها همراه با یک معضل اساسی است و آن مدیریت تب های فراوانی که معمولا در یک صفحه مرورگر باز میشوند. این معضل به ویژه درمرورگر فایرفاکس به دلیل نوع چینش تب ها خود را بیش از همه نشان میدهد. اما خوش بختانه افزونه های خوبی برای این موضوع و مدیریت تبها در فایرفاکس وجود دارد.

به گزارش «یک پارس» تب ها در حالت کلی در اغلب مرورگرها تقریبا به یک شکل نمایش داده میشود. با کمی تفاوت نسبت به مرورگر کروم، چینش تب ها در فایرفاکس میتواند کمی برای کاربرانی که عادت به باز کردن چندین تب به شکل همزمان دارند دردسرساز باشد، از این رو برخی افزونه ها برای مدیریت این موضوع ضروری هستند.

افزونه Tree-Style Tab افزونه ای است که نوار تب ها در فایر فاکس را تبدیل به یک نوار عمودی با چینش درختی میکند. شبیه به آن چه در نمای درختی Explorer ویندوز سراغ دارید:

یک افزونه کاربردی برای مدیریت تب ها در فایرفاکس

برای نصب این افزونه به این آدرس مراجعه کنید و آن را به فایرفاکس اضافه نمایید:

یک افزونه کاربردی برای مدیریت تب ها در فایرفاکس

بعد از نصب افزونه باید مرورگر خود را مجددا راه اندازی کنید که بعد از این امر، تفاوت را به شکلی اساسی احساس میکنید. این افزونه از تنظیمات بسیار خوبی برخوردار است که بعد از راه اندازی مجدد مرورگر با صفحه آن روبرو میشوید. در تب اول تنظیمات یعنی تب Appearance میتوانید نحوه نمایش و جایگاه نوار دختی تب ها را تعیین کنید. همچنین امکان تعیین پوسته نمایش نوار تب برای کاربر موجود است:

یک افزونه کاربردی برای مدیریت تب ها در فایرفاکس

تب Menu مجموعه عملکردهای کلیک راست ماوس بر روی نوار تب را برای کاربر تعیین میکند. در اینجا میتوانید گزینه های مورد نظر خود را به منوی کلیک راست اضافه یا از آن حذف کنید:

یک افزونه کاربردی برای مدیریت تب ها در فایرفاکس

در تب New Tab نحوه مدیریت باز شدن تب های جدید برای کاربر تعیین میشود و در تب Auto Hide نیز چگونگی نمایش نوار تب ها و حالت مخفی شدن آن را میتوانید تعیین کنید.

این افزونه در هنگام عملکرد مدیریت بسیار خوبی را بر روی تب ها اعمال میکند و اگرچه در ابتدا شاید کمی با فضای جدید مرورگر خود با نصب آن احساس غریبگی داشته باشید اما بعد از عادت کردن به فضای جدید میتوانید فواید استفاده از این افزونه را درک کنید. این افزونه یک رعیافت جدید به مدیریت تب ها در فایرفاکس است که خلاقیت و انعطاف را در اختیار کاربران قرار میدهد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.