گوجه‌فرنگی ؛ جایگزینی مناسب برای آسپیرین

L129323430041
محققان در یك پژوهش جدید اعلام كردند می‌توان گوجه‌فرنگی را به عنوان روشی ایمن و بی‌خطر برای مقابله با بیماری‌های قلبی جایگزین آسپیرین كرد.
به گزارش ایسنا ، نتایج این پژوهش جدید نشان داده است كه عصاره حاصل از دانه‌های گوجه‌فرنگی می‌تواند جایگزینی بالقوه به جای آسپیرین برای جلوگیری از بروز حملات قلبی و سكته مغزی باشد.
بر اساس این تحقیق، عصاره گوجه‌فرنگی موسوم به «فروتفلو» كه از گلاتین موجود در اطراف دانه‌های گوجه‌فرنگی گرفته می‌شود ظاهرا در كاهش خطر تشكیل لخته‌های خونی موثر است.
دانشمندان انستیتو روویت در آبردین در این باره خاطرنشان كردند كه نتایج حاصل از این آزمایش‌ها به لحاظ آمار حائز اهمیت هستند. شركت تحقیقاتی كه فروتفلو را تولید كرده است، پس از مقایسه تاثیرات فروتفلو با آسپیرین طی یك دوره 7 ماهه روی 43 شركت‌كننده به این نتایج دست یافته است.
محققان خاطرنشان كردند كه یكی از مزایای مهم استفاده از این عصاره به جای آسپیرین این است كه عاری از هرگونه عوارض جانبی است كه در صورت مصرف آسپیرین به وجود می‌آیند، در حالی كه مصرف زیاد داروی آسپیرین سبب افزایش خطر زخم و خونریزی معده می‌شود اما فروتفلو این عوارض جانبی را ندارد.
به گفته متخصصان، گوجه‌فرنگی خواص مفید بسیاری دارد. از جمله این كه به دلیل دارا بودن ویتامین‌های آ، ب، ث، كا و مواد معدنی مانند كلسیم، فسفر و آهن در تأمین انرژی و تقویت بدن نقش موثری برعهده دارد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.