تراشه جدید سامسونگ اسرار بدنتان را فاش می‌کند

تراشه جدید بیولوژیکی سامسونگ برای ابزارهای مجهز به فناوری پوشیدنی می‌تواند به شما بگوید واقعاً چقدر چاق هستید؟

تراشه جدید حامل چندین حسگر بوده و می‌تواند به دلیل تعدد حسگرها تصویری دقیق‌تر از قبل از بدن شما ارائه کند.

سازنده مدعی است این تنها ویژگی نیست که بدان افتخار می‌کند، بلکه ازنظر سایز نیز با به‌هم‌پیوسته کردن قطعات، 25 درصد کوچک‌تر از قبل شده و برای فناوری‌های پوشیدنی در حد قطعات مینیاتوری شده است.

تجزیه‌وتحلیل مقاومت بیوالکتریکی/BIA، فوتوپلتیسموگرافی/PPG، نوار قلب/ECG، درجه حرارت پوست بدن و GSR یا میزان پاسخ گالوانیک پوست داخل تراشه مذکور به‌صورت حسگرهای درهم‌تنیده شده مشاهده می‌شود.

مجموعه این حسگرها بدین معناست که در حین حرکت می‌توانید میزان چربی بدن را بسنجید، ضربان قلب خود را اندازه کرده و ریتم آن را ثبت کرده و میزان حرارت بدن را سنجش کرده و سطح استرس را کنترل کنید.

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌ها همان مانیتورینگ GSR است که می‌توانید میزان فشار وارده از ناحیه مدیر خود را حین مأموریت‌های اداری پیدا کنید. یا در حال راه رفتن تصمیم به دویدن می‌گیرید و هم‌زمان میزان آدرنالین ترشح‌شده را در هر دو حالت مقایسه می‌کنید و هرچقدر تندتر بدوید میزان آن تغییر کرده و متوجه تغییرات آنلاین غدد بدنی خود می‌شوید.

البته هنوز ابزار مرتبط با این تراشه جدید به بازار نیامده تا در محیط واقعی مورد آزمایش قرار گیرد اما قطعاً در سال 2016 سازندگان فناوری‌های پوشیدنی ازجمله سامسونگ وارد این عرصه خواهند شد.

خبرآنلاین

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.