طرز تهیه کرم ژله انار در منزل

مواد لازم

* ژله انار یک بسته
* ژله آلوئورا یک بسته
* خامه صبحانه یک عدد 200 گرمی
* دانه های انار یک لیوان

طرز تهیه کرم ژله انار

طرز تهیه

1. ابتدا هر بسته ژله را در یک و یک چهارم لیوان آب داغ حل می کنیم و روی حرارت مستقیم گذاشته و هم میزنیم تا ذرات ژلاتین کاملا در آب حل شوند و سپس آن را کنار گذاشته تا به دمای محیط برسد.

2. یک قاشق از خامه را به ژله انار و بقیه آن را به ژله آلوئورای به دمای محیط رسیده اضافه کنید و بعد از هم زدن ژله ها را از صافی ریز رد کنید تا صاف و یکدست شود.

3. یک کاسه پیرکس یا فلزی را به عنوان قالب انتخاب کنید. مقداری از ژله انار را در کاسه ریخته و یک کاسه دیگه را داخل کاسه ای که ژله انار داره بگذارید تا ژله انار بالا بیاید و شکل کاسه به خود بگیرد.

4. داخل کاسه دوم را با یخ پر کنید و کاسه ها را با هم در فریزر به مدت 7 تا 10 دقیقه قرار دهید تا نیم بند شود.

5. سپس آن را از فریزر خارج کرده و یخ ها را برداشته و داخل کاسه را به جای یخ با آب داغ پر کنید تا راحت از ژله جدا شود.

6. بعد داخل ژله انار که به صورت کاسه شکل گرفته را با مقداری از ژله سفید (مخلوط ژله آلوئورا و خامه ) پر کنید و دوباره همان کاسه را روی آن قرار بدید تا ژله سفید بالا بیاید و دوباره کاسه های ژله را داخل فریزر قرار دهید تا لایه سفید رنگ شکل بگیرد و نیم بند شود. بعد از 7 تا 10 دقیقه کاسه ها را از فریزر خارج کرده و باز کاسه رویی را با آب داغ پر کنید تا راحت از ژله سفید جدا شود.

7. حالا ما دو کاسه از جنس ژله و داخل هم داریم که یکی با ژله قرمز و دیگری با ژله سفید هست. داخل این کاسه سفید ژله ای را با دونه های انار پر کنید و روی انارها را با مقداری از ژله سفید پر کنید. هرچه مقدار انار بیشتر باشد شکل نهایی بیشتر شبیه انار خواهد بود.

8. پس کاسه ژله ای را کاملا با دانه های انار پر کنید و بعد مابقی ژله سفید را بریزید. مقدار اضافه آن را می توانید در قالب کوچکی ریخته و از آن استفاده کنید.

9. کاسه را در یخچال قرار بدید و حداقل 6 ساعت زمان بدهید تا ژله کاملا بسته و آماده برش شود.
10. پس از طی این زمان، کاسه را در آب داغ نگه دارید تا ژله از کاسه جدا شود و در یک بشقاب که آن را کمی خیس کردید، برگردانید و با یک چاقوی تیز برش بزنید و در ظرف بچینید.

آشپزی مثبت

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.