مردی ایرانی که اگر تمیز شود مریض می‌شود +عكس

مردی كه در دهستان دژگاه دربخش دهرم شهرستان فراشبند روزگار می گذراند و به حاج عمو معروف است ، از حمام گریزان است و می گوید كه اگرتمیز شود، مریض می شود.
عمو حاجی كه چهره ای همانند انسان های غارنشین دارد و كهنسال به نظر می رسد كه حتی مردم عادی سن او را نزدیك به یك قرن می دانند، رنگ خاكستر گرفته و قشری ضخیم از چرك بر اندام او سنگینی می كند.
چند سال پیش جوانان محل تصمیم گرفتنند عمو حاجی را به رودخانه ببرند تا آبی به بدن این مرد برسد ، به همین منظور هنگامی كه عموحاجی در خواب بود او را در عقب یك وانت گذاشتند تا او را در رودخانه حمام كنند اما وقتی به رودخانه رسیدند ، دیدند عمو حاجی در عقب وانت نیست زیرا او پیش از رسیدن ، خود را به بیرون از وانت انداخته بود تا مبادا بدنش با آب آشتی كند وعمو حاجی همان جا گفته بود اگر تمیز شوم ، مریض می شوم.
به گزارش ایران ناز عموحاجی از خوردن هر نوع خوراكی تازه و نوشیدن آب بهداشتی پرهیز می كند به گونه ای كه اگر به زورهم به او آب گوارا بنوشانند ، عكس العمل منفی نشان می دهد و به شدت ابراز ناراحتی می كند. لذیذترین غذاها به قول خودش ، حیوانات مرده و گندیده است و فرقی ندارد كه این حیوان حلال و یا حرام گوشت باشد.

image

این سالخورده كه گفته می شود به دلیل مشكل عاطفی كه در ایام جوانی برای او رخ داده از مردم و اجتماع گریزان و گوشه عزلت و انزوا برگزیده سالیان سال است كه در زیر مكانی مسقف ماوا ندارد و در گرما و سرما درهوای آزاد به سر می برد.
برخی از جوانان و نوجوانان دژگاه برای عمو حاجی مرغ ، گربه، روباه ، خارپشت و حتی مار مرده می‌برند او این حیوانات را در گودالی در اطراف خود دفن می كند و پس از چند روز با آتشی كه در این گودال می افروزد ، آن را نیم پز می كند و با ولع خاصی می خورد.
عمو حاجی پس از آن با خوردن آب گندیده كه در یك حلب زنگ زده و حشرات مختلف در داخل آن شناور هستند، وعده غذایی را به پایان می برد. لیوان او یك حلب 5 /4 كیلویی روغن است و او با استفاده از این حلب روزانه نزدیك به پنج لیتر آب می نوشد.
لباس پوشیدن این مرد در هستان دژگاه كه دارای گرمای نزدیك به 50 درجه سانتی گراد است. شگفتی آور است زیرا او تمام لباس هایی را كه مردم این منطقه برایش می آورند ، پس از بریدن آستین ها ی پیراهن و پاچه های شلوار با دندان ، آنها را برتن می كند.
لوازم زندگی او شامل یك چماق است كه پیشتر پلوس وانت بوده است و وزن آن 17 كیلوگرم است ، استكان چایخوری این مرد عجیب یك كلاه ایمنی اسقاطی است و چند حلب كهنه روغن نباتی است كه بچه های این دهستان با آفتابه در این حلب ها برای او آب می ریزند.
عمو حاجی یك پیپ استثنایی هم دارد كه از یك زانوی سه اینچی آب تشكیل شده كه او سرگین ( فضولات)حیوانات را در آن می ریزد و آتش می زند و به آن پك می زند و با هر مرتبه پك ، دود پر حجمی از دهانش خارج می شود. افزون بر این كه شست و شوی بدن، ظرف آب و بهداشت برای او معنا ندارد ، خود را با سوزاندن موهای زاید بدن اصلاح می كند.
محل زندگی این مرد رویگردان از بهداشت و مردم ، محل تجمع سگ ، گاو و چهارپایان محل است .
به نظر می رسد تا كنون كارشناسان بهداشت با عموحاجی مواجه نشده اند . شهرستان فراشبند در فاصله 164 كیلومتری جنوب غربی شیراز، واقع شده است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.