ساخت برجی حیرت آور در بحرین +عکس

این برج که به طرز عجیبی پیچ خورده در بحرین در حال ساخته شدن است و محل یک هتل پنج ستاره از گروه هتلداری وایندهم (Wyndham) بوده که طبق یرنامه ریزی های انجام شده، امسال افتتاح خواهد شد.

این برج که به طرز عجیبی پیچ خورده در بحرین در حال ساخته شدن است و محل یک هتل پنج ستاره از گروه هتلداری وایندهم بوده که طبق یرنامه ریزی های انجام شده، امسال افتتاح خواهد شد. این برج ۵۰ طبقه توسط Cooperation Investment House طراحی شده و مجری آن Ahmed Al Qaed Construction است که در یک شبه جزیره ی مصنوعی به نام ” خلیج بحرین” قرار دارد.

این شبه جزیره ی ۲٫۵ میلیارد دلاری در خلیج فارس، نزدیک به شهر منامه و در فاصله کمی با بندر اقتصادی بحرین قرار گرفته است. زمانی که این پروژه به پایان برسد، این طرح به یک برج اداری، تجاری و مسکونی تبدیل شده که در خدمت مسافران کاری و تفریحی خواهد بود. به غیر از گروه وایندهم، گروه های هتلداری دیگری مثل فور سیزن (Four Season Hotels) و همچنین شرکت ها و بانک های مختلف نیز برای خودشان فضایی در “خلیج بحرین” در نظر گرفته اند.

هم اکنون در خلیج بحرین که به ساختمان ها و مناظر یگانه و پیچیده اش مشهور است، این سازه ی منحصر به فرد سر و صدایی پا کرده است. این برج از یک طبقه ی هشت ضلعی شروع شده و خلاف جهت ساعت به بالا پیچ خورده و دیدی ۳۶۰ درجه به خلیج دارد.

هتل ۵ ستاره ی وایندهم گرند کالکشن منامه ۱۴ طبقه از این برج را اشغال خواهد کرد و شامل بیش از ۲۶۰ اتاق مهمان از ۴۶ تا ۱۲۰ متر مربع، ۵۰۰ متر مربع فضا برای جلسات و ۹۰۰ متر مربع سالن رقص در بالاترین طبقه ی خود و با منظره ای به دریا خواهد بود. این مجموعه همچنین ۲۰ طبقه ی اداری و تجاری در خود خواهد داشت.

بنی حداد، قائم مقام منطقه ی خاورمیانه و آفریقای گروه وایندهم می گوید:” این یک پروژه ی هیجان انگیز و خارق العاده است، هر کدام از وایندهم گراند هتل ها رنگ و بوی آن منطقه را به خود می گیرند و این طراحی مدرن همراه با رنگ بوی تاریخی بحرین در هتل انعکاس پیدا خواهد کرد. این یک طراحی فوق العاده و محلی بی نظیر برای یک وایندهم گراند هتل است.”

برترينها

6 دیدگاه

  1. یا یکی من رو درمان کنه، یا میرم اون برج رو توی اون کشور کوچک حاشیه خلیج فارس میترکونم ، یا وضع مملکت رودرست کنید ….

  2. داداش خودشون نساختن که اینقد حرص میخوری . پولشو دادن ساختن واسشون . بحرین اندازه جزیره کیش به میزان نفت ایران نفت میفروشه میخواستی با پولاش چیکار کنه؟بزار سرشون گرم باشه برادر :d

  3. اگه همشونم جمع شن نمیتونند یه دونه پیچ اون برجو بسازن. پوله که این کارو میکنه طراح خارجی مجری خارجی و …

  4. در قشم و جنوب ایران قرار بود شبیه این جزیره مصنوعی ساخته بشه ولی محیط زیست جلویش را میگیرد با کدام بهانه نمی دانم و کلی هم تو بوق و کرنا می کند
    حال در دبی و سایر کشورها این اتفاق دارد می افتد
    محیط زیستی های ما از پیشرفت و تکنولوژی خبر ندارند و نمی دانند چه باید بکنند
    بجای اینکه بروند ببینند آنها که جزیره می سازند با محیط زیست چکار می کنند و چه روشی پیش می گیرند و چیزی یاد بگیرند جلوی ساخت و سازهای اینچنینی را میگیرند

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.