در این جزیره به ازای هر 5 مترمربع یک مار جا خوش کرده است

اما گردشگرانی هم هستند که سعی می کنند این موانع را برطرف کرده تا به متفاوت ترین مقصدهای دنیا سفر کنند.

مقصدهای ممنوعه دنیا

جزیره “مار” در حاشیه ساحلی برزیل قرار گرفته که محل زندگی کشنده ترین مارهای جهان است.تاکنون دانشمندان در حدود 4 هزار مار کشنده را شناسایی کرده اند.در این جزیره به ازای هر 5 مترمربع یک مار جا خوش کرده است.دولت برزیل سالهاست که ورود به جزیره را ممنوع کرده و تنها تعدادی از دانشمندان اجازه ورود دارند.

مقصدهای ممنوعه دنیا

منطقه 51 در “نوادا” –آمریکا- منطقه ای نظامی است که گمان می رود تجهیزات مرموزی در آن نگهداری می شود.برخی از نظریه پردازان معتقدند که وسایل نقلیه خارق العاده ای در این مکان نگهداری می شود که سالهاست بازدید عمومی به جز حضور افراد دانشمند و نظامی امکانپذیر نیست.

مقصدهای ممنوعه دنیا

معبد نخستین امپراتوری چین “کین شی هوآهنگ” که دارای غارهای متعدد زیرزمینی است که در آن 2 هزار مجسمه سفالی از ارتش،خانواده ،خدمتکاران وجود دارد که گمان می رود با حفاری های بیشتر به 8 هزار تا نیز برسد.بازدید از آرامگاه این امپراتور به خاطر احترام به او توسط دولت ممنوع شده است.

مقصدهای ممنوعه دنیا

آرشیو مرموز واتیکان در شهر واتیکان- ایتالیا- شامل کتب ،اسناد یک هزار و 200 ساله است که بازدید عمومی ندارد و تنها دانشمندان مشخص شده حق ورود دارند.

مقصدهای ممنوعه دنیا

جزیره “سنتینل” شمالی در خلیج بنگال و نزدیک هند قرار گرفته است.گردشگران حق ورود به جزیره را ندارند نه به خاطر اجازه دولت بلکه به خاطر ساکنانش که با دنیای مدرن بیگانه هستند و تنهایی را به تماشای توریست ها ترجیح می دهند.تعداد ساکنان این جزیره بین 50 تا 400 نفر تخمین زده شده است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.