پس از ٤٦ سال تازه فهميدن سوزن تو سرش جا مونده و زنگ زده :)

image
به‌ دست‌ آمدن یک سوزن زنگ‌زده پس از سال‌ها از درون سلول‌های مغز یک زن میانسال چینی باعث بحث‌ و‌ حیرت جامعه پزشکی کشور چین شده است.
پزشکان چینی به تازگی یک زن ۴۸ ساله اهل این کشور را مورد عمل جراحی خارج‌کردن یک سوزن از مغز قرار دادند که به مدت ۴۶ سال در سر او قرار داشته است.
گفتنی است خانم لیو پس از ۴ دهه تحمل سردرد، احساس خستگی و درد غیر قابل تحمل در سر پس از آنکه دچار بی‌حسی در سمت راست بدن خود شد به بیمارستانی در این کشور مراجعه کرد.
سوزن زنگ زده , طب چینی , جامعه پزشکی , احساس خستگی , شی فلزی
پزشکان در وهله اول پس از آنکه می‌خواستند از او عکس عادی جمجمه بگیرند متوجه صدای هشدار بوق مانند دستگاه عکاسی شدند که در صورت وجود هر شیء فلزی به صدا در می‌آید.
با توجه به البسه خانم لیو پزشکان وجود شی‌ء فلزی داخل بدن او مشکوک شدند و پس از انجام عکسبرداری MRI متوجه یک سوزن‌، ۱٫۸ اینچی در مغز او شدند.
پزشکان اعتقاد دارند این سوزن زنگ‌زده است و به مدت ۴۶ سال است که در مغز این زن وجود داشته است.
پزشکان با توجه به سابقه انجام طب‌سوزنی در کشور چین برای درمان انواع بیماری‌ها و با توجه به سن کنونی خانم لیو نتیجه‌گیری کردند که هنگامی که او در سنین ۱۸ ماهگی قرار داشته پزشکان از این شیوه‌درمانی بر روی او استفاده کرده‌اند و در اثر حادثه یا سهل‌انگاری این سوزن در مغز این زن فرو رفته است.
با توجه به عدم رشد و توسعه کامل مغز تا سنین ۱۸ ماهگی پزشکان اعتقاد دارند ورود سوزن باعث بروز مشکلات مغزی در خانم لیو نشده است.
پس از اطلاع از این موضوع خانم لیو درخواست خروج سوزن از مغز خود را کرده است و پزشکان به او اطلاع دادند که احتمال بروز مواردی چون بیماری صرع، حملات تشنج، افزایش میزان سردرد، آسیب مغزی، نابینایی و سایر موارد وجود دارد و برای خروج سوزن آنها به ناچار باید جراحی مغز باز دست‌ بزنند و کاسه جمجمه او را بطور کامل باز کنند اما خانم لیو مصرانه بر خارج‌کردن سوزن از مغز خود اصرار کرده است.
در نهایت پزشکان تحت یک عمل جراحی سوزن را با موفقیت از مغز این زن خارج‌ کرده‌اند.
تا به حال موارد متعددی از وجود اجسام خارجی در مغز افراد در دنیا گزارش شده است که یکی از آن موارد انجام طب سوزنی در نوزادان و کودکان در کشور چین است.
طب چینی در کشور چین سابقه چند صدهزار ساله دارد، از طب چینی در درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های اعصاب‌ و‌ روان، گوارش، سردرد‌های شدید، رفع حالت تهوع، تب بالا، دردهای مفصلی، رماتیسم و آرتروز، از بین‌بردن تومورهای سرطانی، رفع فشار ناشی از گرفتگی‌ رگ‌های عصبی، آرام‌بخشی اعصاب، تسکین درد‌های قائدگی و بسیاری دیگر از بیماری‌ها استفاده می‌شود.
نکته بسیار مهم در استفاده از طب سوزنی مراجعه به کارشناسان آموزش دیده و متخصص در این علم است.
افراد غیر متخصص می‌توانند آسیب جدی به بدن فرد بیمار وارد کنند شمارش دقیق تعداد سوزن‌ها قبل و بعد از انجام طب چینی اهمیت فراوان دارد، زیرا به‌جا‌ماندن سوزن می‌تواند یک حادثه مانند خانم لیو به‌ وجود آورد که سال‌ها دچار مشکلات فراوان به خاطر به‌ جا‌ماند سوزن در مغز خود شده است

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.