خارج کردن بزرگ‌ترین و بدخیم ترین تومور از بدن بیمار +تصاویر

به گزارش یک پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، در بدن خانمی 57 ساله توموری پیدا شده بود که با مراجعه به پزشک از طریق سونوگرافی و سی.تی اسکن تشخیص داده شد.

پزشک معالج این بیمار می‌گوید: در جلسات اولیه در بدن بیمار تومور تشخیص داده شده بود اما خوشبختانه چربی‌ای که در اطراف توده ایجاد شده بود، باعث شد که قابلیت جراحی بیمار بهتر شود و بتوانیم بیمار را علیرغم اندازه بزرگ توموری که در بدنش بود، جراحی کنیم.

 

 

وی ادامه داد: در نهایت بیمار برای عمل جراحی به مرکز پزشکی آموزشی و درمانی شهید مصطفی خمینی مراجعه کرد و عمل او 5 ساعت به طول انجامید و ما توانستیم تومور را با کمترین خونریزی (500 سی.سی) خارج کنیم.

پزشک بیمار تأکید کرد: تومور به غیر از حجم اصلی که در سمت چپ شکم بود، از کلیه نشأت گرفته بود و حتی اجزای دیگر این توده در دیگر قسمت‌های بدن او پخش شده بود که با دقت بالا همه آن‌ها را خارج کردیم.

 

 

وی در خصوص علائم به وجود آمدن این تومور اظهار کرد: بیمارانی که دارای تومور کلیه هستند، اکثراً با علائم مشخص خود بیماری مراجعه نمی‌کنند اما نشانه‌های بارز آن خونریزی، درد و بزرگ شدن شکم است و حتی ممکن است فرد با تظاهر بیماری‌های هورمونی به پزشک مراجعه کند. همچنین فضا برای بزرگ شدن تومور در بدن فرد وجود داشت و به همین دلیل بود که وزن این تومور در بدن بیمار به 7 کیلو و 900 گرم رسید.

وی در پایان گفت: این تومور بزرگ‌ترین تومور بدخیم گزارش شده است زیرا در سال گذشته بزرگ‌ترین تومور خوش‌خیم 7 کیلو و بزرگ‌ترین تومور بدخیم 5 کیلو بوده است و تا به حال توموری به اندازه 8 کیلو و اندازه 32 سانتیمتری گزارش نشده است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.