عوامل انتشار تصاویر شخصی در شبکه های اجتماعی دستگیر شدند

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی از دستگیری افرادی که اقدام به انتشار تصاویر شخصی دیگران در شبکه های اجتماعی می کردند، خبر داد.

به گزارش ایرنا سرهنگ ‘ محسن محمودی ‘ روز یکشنبه با اعلام این خبر، گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در فضای سایبری و شبکه اجتماعی ‘ تانگو’ با انتشار عکس های شخصی و خصوصی وی موجب آبرو ریزی و هتک حرمت شده، مراتب در دستور کارکارشناسان پلیس فتا قرارگرفت.
وی افزود: با توجه به تایید ادعای شاکی توسط کارآگاه ها پلیس فتا، اقدام های فنی آغاز و فعالیت های فرد مجرم در فضای مجازی تحت نظر قرار گرفت که در نهایت با بررسی رد پاهای برجای مانده در اینترنت هویت مجرم شناسایی شد.
سرهنگ محمودی ادامه داد: پس از اخذ دستور از مقام قضایی و با بررسی سیستم های رایانه ای متهم جرم وی محرز شد و متهم ضمن قبول اتهام های وارده عنوان کرد به دلیل توهین های شاکیه به مادرم، جهت تلافی عکس های وی را در شبکه اجتماعی تانگو منتشر کردم.
وی بیان اینکه متهم پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شد، خاطرنشان کرد: به شهروندان عزیز توصیه می کنیم که عکس های شخصی و خصوصی خود را در اختیار اشخاص دیگر قرار ندهند.
رئیس پلیس فتا استان گفت: همچنین در پی شکایت یکی از شهروندها مبنی بر اینکه همسر وی برای ثبت ‘ اپل آیدی ‘ به یکی از موبایل فروشی های سطح شهر رفته و بعد از مدتی مشاهده کرده فردی از طریق تلگرام به وی ایجاد مزاحمت می کند، مراتب در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرارگرفت.
وی افزود: پس از اخذ اظهارهای شاکی، مستندها جمع بندی و پس از اخذ دستور قضایی، فرد متخلف با انجام کارهای فنی، تخصصی و پلیسی شناسایی و به محل پلیس فتا منتقل شد.
سرهنگ محمودی اظهارکرد: متهم با مشاهده مستندها، اتهام های وارده را پذیرفت و پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شد.
وی به شهروندها توصیه کرد برای راه اندازی و تعمیرات گوشی و سیستم های رایانه ای خود از مغازه های دارای مجوز و معتبر استفاده کنند.
رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی تاکید کرد: ایجاد مزاحمت در فضای مجازی جرم بوده و قابل پیگیری است و تمام عملکرد کاربرها در فضای مجازی ثبت می شود و به راحتی اطلاعات قابل دسترس و پیگیری است.

ایرنا

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.