دسته‌ها
تازه های روانشناسی

ماجرای فوت مادرباردار در کرج چه بود؟

این ماجرا را در تاریخ سیزدهم آبان ماه سال جاری حاجی‌رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز برای خبرنگاران شرح داده بود، اما از آنها خواست به دلیل ایجاد تنش در جامعه و نگران شدن مردم از انتشار خبر فوق خودداری کنند.

به گزارش یک پارس به نقل از تابناک البرز، طی روزهای اخیر اخبار نگران‌ کننده‌ای از نحوه برخورد برخی از بیمارستان‌ها و کادرهای پزشکی و درمانی با بیماران کم‌درآمد منتشر شده که مهمترین آن مربوط به فاجعه کشیدن بخیه‌های صورت یک کودک به دلیل ناتوانی خانواده‌اش از پرداخت هزینه‌های درمانی بود.
نکته مهم این است که چنین فجایعی هر  از چندگاهی در کشورمان اتفاق می‌افتد. از جمله مرگ یک مادر باردار در شهرستان کرج که بسیاری را در این استان نگران کرد.

بر اساس این گزارش امروز حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری هفتگی خود درخصوص فوت مادر دختری در یکی از بیمارستان‌های کرج، اظهار داشت: حدود دو ماه پیش خانمی باردار به یک بیمارستان‌های کرج مراجعه می‌کند که ابتدا پذیرش می‌شود، اما بعد می‌گویند باید به بیمارستان دیگری برود،‌ اما در خارج از همان بیمارستان اول فوت می‌کند.

وی ادامه داد: پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شده است و در حال بررسی است. پزشکی قانونی و نظام پزشکی باید درمورد آن نظر بدهند که علت فوت چیست.
سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: نظام پزشکی باید نظر دهد که آیا بیمارستان و پزشکی که مسئول بوده همه وظایف پزشکی را انجام داده است یا خیر.

این ماجرا را در تاریخ سیزدهم آبان ماه سال جاری حاجی‌رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز برای خبرنگاران شرح داده بود، اما از آنها خواست به دلیل ایجاد تنش در جامعه و نگران شدن مردم از انتشار خبر فوق خودداری کنند.

وی در همان روز اعلام کرد که به دنبال اطلاع از این حادثه ناگوار، دادستانی پرونده‌ای را به عنوان مدعی العموم باز کرده و با صدور دستوری ویژه برای معاون دادستان کرج، او را مامور به پیگیری و رسیدگی به این موضوع کرده است.

شاکرمی اعلام کرد: به دنبال اطلاع از حادثه فوق، یک تیم متخصص و کارشناس که در حوزه‌های سلامت، بهداشت و پزشکی و همچنین تعزیرات حکومتی تخصص دارند با مسئولیت معاونت دادستان تشکیل و به صورت ضربتی از مراکز درمانی و بیمارستانی بازدید کرده و خدمت رسانی این مراکز را بررسی می‌کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز بیان داشت: یکی از نکاتی که به شدت پیگیر آن هستیم برخورد با مراکزی است که به دلیل بضاعت برخی از بیماران آنها را پذیرش نمی‌کنند پرونده‌ای در این زمینه داشتیم که بیماری را پذیرش نکرده بودند اما دادستانی به عنوان مدعی العموم ورود کرد و افرادی که چنین تخلفی را داشتند را تحت تعقیب قرار داده و تاکید داریم که از حق مردم دفاع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *