اگر جدا شده اید، این پنج اشتباه را نکنید!

جدا شدن و قطع رابطه ی زن و شوهر سخت است، به ویژه برای فرزندان.

به گزارش «تابناک با تو» بچه های طلاق ممکن است فکر کنند، بزرگترین ضربه را از قطع رابطه ی پدر و مادرشان خوردند. از بعضی از آنها خواسته می شود که نقش واسطه آشتی بین پدر و مادر را ایفا کنند، حتی هنگامی که از فراغ زوجی که خانه را ترک کرده اند و غمگین و ناراحت هستند. بعضی دیگر با پدر یا مادری مواجه هستند که از عهده ی کار های روزانه برنمی آیند؛ مثل شام درست کردن یا کمک کردن به بچه ها در درس ها.

بنا بر این گزارش، بعضی از بچه ها تا بزرگسالی صدمات مربوط به کودکی را همراه دارند؛ صدماتی که از ابتدا نباید به وجود می آمد؛ اما زوج جدا شده قبل از خشک شدن جوهر برگه ی طلاق، می توانند با مدیریت رفتارهای خود از این صدمات جلوگیری کنند. گری نومن، کارشناس خانواده و طلاق، نکاتی در مورد راهکار طلاق گرفتن بدون وارد کردن صدمات طولانی مدت به بچه ها در اختیار ما می گذارد.

اگر جدا شده اید، این پنج اشتباه را نکنید!

1- بچه ها را به پیام رسان تبدیل نکنید

نومن می گوید: «تعداد زیادی از پدر و مادرها از راه بچه ها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند که استرس زیادی به آن ها وارد می کند و آنها را مجبور به انجام نوعی مذاکره می کند که حتی خود والدین قادر به انجام آن نیستند. ایمیل  امروزه، یک راه خوب برای ارتباط با همسر (سابق) خود است. این کار به شما امکان صحبت و بحث در مورد تربیت و بزرگ کردن فرزندانتان را می دهد، بدون اینکه شما را یاد خاطره های بد بیندازد و زخم های کهنه را باز کند. همچنین ایمیل یک تاریخچه مکتوب و ضبط شده و قابل استناد در دادگاه است؛ بنابراین والدین در استفاده از آن دقت می کنند».

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.