دسته‌ها
تازه های روانشناسی

تقدیر امام جمعه رودبار قصران از کمیسیون اصل ۹۰ مجلس/ زمین خواری با جدیت پیگیری می شود

امام جمعه بخش رودبار قصران با تقدیر و تشکر از رئیس کمیسیون اصل ۹۰ و رئیس کمیته بررسیهای ویژه این کمیسیون جهت حضور در منطقه و بازدید از ساخت و سازهای غیر مجاز منطقه گفت:زمین خواری، کوه خواری و تصرفات اراضی ملی منطقه با جدیت پیگیری خواهد شد و نظام با هیچ کس تعارف نخواهد داشت.
تقدیر امام جمعه رودبار قصران از کمیسیون اصل ۹۰ مجلس/ زمین خواری با جدیت پیگیری می شود

گروه اجتماعی،حجت الاسلام و المسلمین حاج سید محمد شیرازی امام جمعه بخش رودبار قصران امروز در خطبه های نماز جمعه این بخش در جمع نمازگزاران منطقه به ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به موضوع زمین خواری، کوه خواری و تصرفات اراضی ملی این منطقه اشاره کرد و گفت: اینجانب از آقای پورمختار رئیس کمیسیون و فاطمه رهبر رئیس کمیته بررسیهای ویژه کمیسیون مذکور تقدیر و تشکر می کنم که روز یکشنبه گذشته با حضور خود در منطقه از ساخت و سازهای غیر مجاز و تخلفات صورت گرفته بازدید و گزارش تهیه کردند.

به گزارش یک پارس،وی خطاب به نمازگزاران افزود: مطمئن باشید که این گزارشات به مراجع ذیصلاح ارسال و برای جلوگیری از تخلفات پیگیریهای لازم انجام خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش رودبار قصران تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که من پشتیبان ملت هستم و از حقوق ملت و مظلومین دفاع خواهم کرد. بنابراین نباید نگران بود و بدانید بیت المال با تلاش ملت و مسئولین حفظ خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین شیرازی با بیان اینکه برخی از مردم نگران هستند که این بازدیدها و بررسی ها نتیجه ای ندارد، گفت: اینگونه نیست و انشاله در آینده نزدیک شاهد نتیجه این بررسی ها در منطقه خواهیم بود. مسئولین قضایی، انتظامی، اطلاعاتی، شورای شهر، شهرداری و فرمانداری پیگیر این تخلفات هستند و همه این عزیزان با جدیت کارها را دنبال می کنند.

وی با تاکید بر اینکه نظام اسلامی با هیچ کس تعارف ندارد، تصریح کرد: وقتی برخی از مسئولین به دلیل تخلفات روانه زندان شدند، نباید از محاکمه متخلفان ناامید شد.

امام جمعه بخش رودبار قصران اضافه کرد: موضوع زمین خواری، کوه خواری و تصرفات اراضی ملی منطقه با جدیت در مجلس و قوه قضائیه پیگیری خواهد شد و ما وظیفه خود را در این زمینه انجام می دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین شیرازی همچنین از تهیه مستند و گزارش تصویری از این منطقه از سوی صداوسیما در روزهای آینده خبر داد و گفت: باید در خصوص تخلفات صورت گرفته در منطقه و افرادی که خون مردم را می مکند، اطلاع رسانی شود.

وی با اشاره به اظهار نظر برخی افراد مبنی بر اینکه وظیفه امام جمعه رسیدگی به مسایل فرهنگی است، خاطرنشان کرد: این اظهار نظر درست نیست و برای محدود کردن امام جمعه است چرا که نماز جمعه و امام جمعه اساسی ترین و مهمترین سمت سیاسی در نظام اسلامی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش رودبار قصران با اشاره به این فرمایش حضرت امام راحل مبنی بر اینکه مجلس در راس امور است، افزود: امام راحل فرموده که نماز جمعه هم در راس همه امور است.

حجت الاسلام و المسلمین شیرازی در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود در نماز جمعه با اشاره به موضوع توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ تصریح کرد: برخی این توافق را فتح الفتوح می دانند اگر اینگونه باشد پس نباید نگران بررسی آن در مجلس باشند. در هر حال مجلس باید آنرا بررسی و نظر خود را اعلام کند. مردم مطمئن باشد که مجلس از حقوق هسته ای شان دفع خواهد کرد.

وی با اشاره به فرمایشات روز چهارشنبه مقام معظم رهبری مبنی بر عدم تخریب شورای محترم نگهبان و با تاکید بر اینکه نظارت این شورا استصوابی است و لاغیر، گفت: شورای نگهبان وظیفه تائید و یا رد صلاحیت نامزدهای انتخابات و همچنین تائید سلامت انتخابات را بر عهده دارد و هیچ کس حق تخریب این نهاد قانونی را ندارد.

امام جمعه بخش رودبار قصران همچنین در خصوص اظهار نظر مقامات اسرائیلی مبنی بر اینکه با توجه به نتایج مذاکرات هسته ای، ۲۵ سال از دغدغه ایران آسوده شده ایم و پاسخ مقام مظعم رهبری به آنها گفت: ما معتقدیم که شما ۲۵ سال آینده را، اصولاً نخواهید دید و اگر غلط اضافی بکنید نیروهای مسلح ایران تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهند کرد.

صبح روز یکشنبه گذشته پورمختار و فاطمه رهبر رئیس کمیته بررسیهای ویژه کمیسیون اصل۹۰ مجلس به همراه حجت الاسلام و المسلمین حاج سید محمد شیرازی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش روبار قصران و برخی مسئولین محلی با حضور در مناطق مختلف فشم، میگون و رودبار قصران از ساخت و سازهای غیر مجاز، زمین خواری، کوه خواری و تعرض به اراضی ملی این مناطق بازدید کردند.

در این بازدید که از ساعت ۱۰ صبح شروع شد و تا ساعت ۱۶ ادامه داشت این مسئولین در مناطق مختلف فشم، میگون، منطقه میگون پائین محل، شمشک، جاده شمشک،منطقه بندگاه بندرسر،

منطقه زرد بند، منطقه سلواز، کوه هلمون، استرچال، تنگه میگون، جوزدارگوشک و هتل لانه زنبوری حضور یافتند و از نزدیک در جریان زمین خواری، کوه خواری، ساخت و سازهای غیر مجاز و تخلفات صورت گرفته قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *