دسته‌ها
تازه های روانشناسی

ترفندبراي‌جذب‌سرمايه‌گذاران‌ ایران

507750_290

به گزارش خبرنگار تابناک، امروز نه فقط تركيه و امارات بلكه كشورهايي مانند جمهوری آذربايجان، ارمنستان و تركمنستان نيز وارد گود رقابت شده‌اند تا سرمايه گذاران را به سمت خود بكشانند. در اين بين نيز از ارايه تسهيلات ويژه نيز دريغ نمي كنند.

يكي از تسهيلات ارايه شده از سوي اين كشورها حذف قيد ثبت شركت در كشور مزبور براي دريافت اقامت است. به اين صورت كه اگرچه تا پيش از اين افرادي كه قصد دريافت اقامت از اين كشورها را داشتند بايد نسبت به ثبت شركت اقدام مي كردند اما امروز با حذف اين شرط، به تنهايي و فقط با خريد ملك مي‌توانند امتياز اقامت را دريافت كنند. اين قانون در تركيه به تصويب رسيده و با خريد خانه، اقامت نيز اعطا مي‌شود.

از ابتداي كار يعني زمان اعلام تمايل سرمايه‌گذار با برگزاري جلسات مشاوره، نظر افراد را جلب مي كنند. معافيت‌هاي مالياتي و صدور پاسپورت به نام آن كشورها نيز از در باغ سبزهاي ديگر اين كشورهاست.

اين‌ها همه البته تبليغاتي است كه مشخص نيست تا چه اندازه به آنچه در واقعيت اتفاق مي افتد نزديك باشد. براي اقدام به خريد ملك نه ارتباطات آنقدر پيچ و خم دارد و از پشت شستوها سر در مي‌آورد كه احتمال هر تقلبي را در ذهن قوت مي بخشد. تجربه تلخ افرادي كه براي دريافت تسهيلاتي كه در تبليغات ديده‌اند و نتيجه چيزي نبود كه انتظارش را مي كشيدند نيز اين احتمال را قوت مي‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *