موسیقی را بدون نیاز به گوش بشنوید!

شرکت «Studio Banana Things» در انگلیس به لطف تعریفی به نام رسانایی یا هدایت استخوانی، محصولی را طراحی کرده است که به کاربر اجازه می‌دهد بدون کمک گرفتن از گوش‌ها به موسیقی گوش کند.با هدفون های قدیمی ارتباط کاربر با محیط اطرافش قطع می شود.

هدفون جدید «Batband» که به تازگی طراحی شده، به کاربر این امکان را می دهد که بدون پوشاندن گوش هایش از میان استخوان سر خود به موسیقی گوش بدهد.

فناوری رسانایی یا هدایت استخوانی در طول دهه 1970 توسعه پیدا کرده و شامل نوعی انتقال صداست که در آن امواج صوتی از طریق استخوان های جمجمه به گوش داخلی منتقل می شود.

ایمپلنت هایی که به شنوایی کمک می کنند، عمدتا بر این روش استوارند. اخیرا شرکت ها و کاخانه های ساخت هدفون، شروع به شناخت بهتر این پتانسیل کرده اند تا با استفاده از آن بتوانند تجربه شنوایی افراد را بهبود بخشند.

با هدفون «Batband» می توان ضمن گوش دادن به موسیقی، صدای محیط اطراف را نیز شنید. سه گیرنده در داخل این وسیله، استخوان های گیجگاهی و پس سری را هدف قرار می دهد و کمک می کند صدای کامل و خالص را از طریق جریان صدا در استخوان های جمجمه خود بشنوید.

این هدست از طریق بلوتوث به تلفن همراه یا رایانه متصل می شود و با باتری های لیتیومی قابل شارژ کار می کند که این امکان به کاربر را می دهد تا شش ساعت مداوم موسیقی گوش دهد.

این ابزار همچنین به میکروفون داخلی مجهز است و امکان برقراری تماس های تلفنی دو طرفه را فراهم می کند.

هدست های «Batband» در حال حاضر از طریق سایت شرکت «Studio Banana Thing» با قیمت 149 دلار قابل سفارش و خرید هستند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.