این عبارات زنان را به اوج عصبایت می رساند

حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام صحبت با همسرتان حرفی می‌زنید که ناگهان از کوره در می‌رود و عصبانی می‌شود، در صورتی که شما دلیلی برای عصبانیت او نمی‌بینید. دلیل چیست؟

با زن زندگیتان مشغول صحبت باشید و شما به یکباره چیزی بگوید که براستی عمیقاً او را ناراحت و یا عصبانی می‌کند؛ شما نمی‌دانید چرا او تا این حد عصبانی و ناراحت می‌شود و با ناباوری از می‌پرسید: «مگر من چی گفتم؟» یا «چه حرف بدی زدم؟»

این عبارات زنان را به اوج عصبایت می رساند

آنچه زن‌ها از شنیدن آن‌ها بیزارند؛

* آنچه مرد‌ها می‌گویند تا احساسات زنان را کم اهمیت جلوه دهند.

* آنچه مرد‌ها می‌گویند تا از صحبت کردن و برقراری ارتباط با زنان سرباز بزند.

* آنچه مرد‌ها می‌گویند تا مکالمه و گفت‌و‌گو با زن‌ها را متوقف کنند.

* آنچه مرد‌ها می‌گویند تا خود را متعهد و پای بند چیزی نکنند و بتوانند آزاد باشند.

آنچه مرد‌ها می‌گویند تا احساسات زنان را کم اهمیت جلوه دهند.

این عبارات زنان را به اوج عصبایت می رساند

آروم باش لحظه‌ای که این جمله به گوش زن‌ها برسد فشار و اضطراب آنها را بالا می‌برد. هنگامی که به آن‌ها دستور می‌دهید آرام باشید برای آن‌ها به این معنا است که احتمالاً فکر می‌کنید زیادی از خود واکنش نشان داده‌اند و از هم پاشیده و غیر منطقی شده‌اند و نمی‌توانند از پس چیزی بر آیند از آن بالا‌تر ازاین کار، بوی فخر فروشی می‌آید که مرد‌ها به خود مسلطند و زن‌ها نمی‌توانند بر خود مسلط باشند.

سخت نگیر بی‌اعتنایی و بی‌تفاوتی تا چه حد؟ این جمله اهمیت احساسات زنان و نیز آنچه درباره‌اش صحبت یا مذاکره می‌کنند، کوچک جلوه می‌دهد و ضمناً به این معناست که زیادی موضوع را جدی و مشکل گرفته‌اند ترجمه «نمی‌خواهم درباره این موضوع با تو هیچ صحبتی بکنم.» پاسخ زنان «خودت سخت نگیر. زنان می‌خواهند صحبت کنند نه اینکه روی شما عمل جراحی قلب باز انجام دهند».

به اعصابت مسلط باش درست مانند آروم باش و سخت نگیر و حتی به مراتب بد‌تر است، هنگامی که به زن‌ها می‌گویید بر اعصاب خودت مسلط باش برایشان به این معناست که از کاهی کوه ساخته‌اند. خب مردان عزیز چه فکر می‌کنید؟ اگر زنان می‌خواهند در آن باره صحبت کنند پس حتماً برای آن‌ها موضوع مهمی است.

اینقدر بچه نشو احساس توهین و تحقیر و بی‌احترامی به زن‌ها دست می‌دهد.

دوست ندارم دربارهٔ آن صحبت کنم زنان هم از بسیاری از کار‌ها خوششان نمی‌آید ولی آن‌ها را انجام می‌دهند، اما پیام این جمله به زنان این است که احساسات تو برای من اهمیتی ندارد مهم نیست که ناراحت باشی و نمی‌خواهم روی این رابطه کار کنم.

دیگر تحملش را ندارم این جمله معمولاً با یک خروج فیزیکی و جسمانی نیز همراه است. بدین معنا که مرد‌ها این جمله را می‌گوید و ناپدید می‌شوند و زنان را دل شکسته و رنجیده خاطر و بسیار خمشگین و عصبانی‌‌ رها می‌کنند. این جمله به زن احساس نا‌امیدی و درماندگی می‌دهد. چنانچه آمادگی صحبت کردن را ندارید راه‌ها و روش‌های مودبانه تری نیز برای بیان آن وجود دارند.

دوباره شروع شد معمولا مردان این جمله را در ابتدای مکالمه و پیش از آنکه هنوز زنان چیزی گفته باشند می‌گویند مثلا زنان می‌پرسند عزیزم آیا در چند روز آینده زمان بیشتری داری؟ مردان پاسخ می‌دهند دوباره شروع شد از کجا می‌دانید که قرار است بعد از این جمله چه گفته شود، در واقع آنچه در ذهن مردان می‌آید این است که «دوباره می‌خواهد درباره رابطه‌مان صحبت کند» زنان می‌خواهند در مورد رابطه صحبت کنند زیرا که به دلایل عجیب و غریب شما را و رابطهٔ با شمارا دوست دارند.

این دفعه چیه؟ با شنیدن این عبارت زنان احساس می‌کنند که از پیش به آن‌ها اخطار داده‌اید و می‌خواهیدآن‌ها را بترسانید در این گونه اوقات چاره‌ای ندارند جز اینکه تسلیم خواستهٔ شما شوند و بگویند «باشه اصلا ًهیچی» که احتمالا‌‌ همان چیزی است که شما دوست دارید بشنوید!

دوباره نشستی با دوستات حرف زدی؟ آیا منظورمرد‌ها از این جمله این است که زن‌ها فکر، ذهن و تفکر مستقل ندارند؟ یا هر بار که از چیزی ناراحت هستند و یا می‌خواهند موضوعی را حل و فصل کنند توسط زن‌های دیگر شست و شوی مغزی داده شده‌اند؟ مهارتی که در این جمله به کار رفته است این است که از پیش و از‌‌ همان ابتدا آنچه را که زنان می‌خواهند درباره‌اش صحبت کنند از درجهٔ اهمیت و اعتبار ساقط می‌شود گویی که احمقانه است یا خوب درباره‌اش فکر نشده است و عقل و منطقی در آن به کار نرفته است و بنابراین ارزش آن را ندارد که وقتتان را روی آن بگذارید.

آنچه مرد‌ها می‌گویند تا مکالمه و گفت‌و‌گو با زنان را متوقف کنند

باشه باشه مثل همیشه حق با توست و من اشتباه می‌کنم حالا راضی شدی زنان راضی نمی‌شوند چرا که صحبت کردن و برقراری ارتباط بر سر درست و غلط، برد و باخت یا حق به جانب جلوه کردن و محکوم کردن دیگری نیست. بلکه هدف فقط برقراری ارتباط متقابل و برگرداندن تفاهم است. مکالمه یک مسابقه نیست که باید در آن برنده شوید بلکه نوعی ارتباط است.

اصلا بابا فراموشش کن پرواضح است که چیزی گفته شده که به مذاق مردان خوش نیامده است، اما به جای اینکه این احساسات خود را با همسرشان در میان بگذارند، مکالمه را در نطفه خفه می‌کنند. به علاوه اینکه زنان قادر نخواهند بود آن موضوع را فراموش کنند و شما نیز این را خود می‌دانید.

خودم می‌دونم چکار دارم می‌کنم یعنی به نظر مردان نیازی به زنان نیست و فکر زن‌ها بی‌اهمیت است و مردان نمی‌خواهند در این مورد هیچ توضیحی بدهند.

آنچه مرد‌ها می‌گویند تا خود را متعهد و پای بند چیزی نکنند

نمی‌توانم اینقدر جلو جلو فکر کنم با این جمله مردان می‌خواهند شانه خالی کنند طفره بروند و فرار کنند. این کار مردان موجب می‌شود زنان احساس کنند اهمیت ندارند و شایسته چشم پوشی هستند.

یه کاریش می‌کنیم هنگامی که زنان سعی دارند برای آینده برنامه ریزی کنند یا مشکلی را حل و فصل کنند و مرد‌ها این پاسخ را به آن‌ها می‌دهند زنان می‌دانند که فقط می‌خواهید وعده سر خرمن بدهند، البته به روش نرم و ملایم و زیرکانه.

من هم همین طور زنان می‌گویند «دوستت دارم» و شما می‌گویید «من هم همین طور» آن‌ها می‌گویند: «خیلی خوشحالم تونستیم دربارهٔ آن موضوع با هم صحبت کنیم.» شما می‌گویید: «من هم همین طور» استفاده از این عبارت از دو حال خارج نیست یا به لحاظ گفتاری کلامی مردان تنبل هستند و حوصله ندارند‌‌ همان فکر یا احساس را تمام و کمال دوباره ابراز و بیان کنند و یا اینکه عمداً دوست ندارند آن را بر زبان بیاورند و اعتقادی هم به آن ندارند.

من همین طوری هستم و اینک بزرگ‌ترین عذر و بهانه برای سرباز زدن از انجام آنچه ندارید یا نمی‌خواهید انجام دهید سرباز زدن از تغییر و رشد شخصی، طفره رفتن از کار کردن بر روی خودتان و رابطه و فرار کردن از جدی گرفتن نظر‌ها و بازتاب‌های زنان. خب چنانچه نمی‌خواهید تعهد و پای بندی خود را به چیزی نشان دهید بهتر نیست دقیق‌تر بگویید که: «من انتخاب کرده‌ام که همین طوری باشم».

جام نیوز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.