دسته‌ها
تازه های روانشناسی

روشهای عجیب غریب تنبیه در دنیا عکس

کمربند پدر و دمپایی مادر از ابزارهای اصلی و نام آشنای تربیت کودک در قدیم بوده اند! البته در بقیه کشورها هم اوضاع همین گونه بوده و از اینچنین ابزارهایی برای تربیت کودکان استفاده می کردند.

با اینکه با گذشت زمان این روش های تربیتی منسوخ شده اند؛ اما هنوز هم کسانی هستند که از چنین روش های تربیتی خشن و عجیبی استفاده می کنند.

تنبیه با خوابیدن با لحاف در آفتاب

معلمان این کالج در چین برای منضبط کردن دانش آموزان خود دست به اقدام عجیبی زدند و آن ها را وادار کردند در حالی که خود را داخل لحاف های ضخیم پیچیده اند، در هوای گرم و فضای آزاد روی زمین بخوابند.

این تصمیم عجیب و غریب معلمان به این خاطر بوده است که بیش از ۲۰ دانشجوی دختر رختخواب های خود را مرتب یا اتاق هایشان را تمیز نکرده بودند.

همچنین مربیان این کالج برخی دیگر از آنها را وادار کردند در حالی که سطل هایی را روی سرشان گذاشته و لحافی به دور خود پیچیده بودند و در شرایطی که حدود ۲۰۰۰ نفر از هم کلاسی هایشان نیز آنها را تماشا می کردند در محوطه وسیعی بدوند.

چهاردست و پا راه بروید!

باز هم در چین، مدیر شرکتی برای تنبیه کردن کارمندانش آن ها را مجبور کرد در مسیری عمومی مسافتی را روی چهاردست و پا راه بروند.

کارمندان تنبیه شده که بیش از ۱۰نفر بودند باید دور یک دریاچه تفریحی با نام «رویی» (Ruyi) را در این حالت طی می کردند البته این اولین بار نیست و مدیران چینی بارها از این روش برای تنبیه کارمندان خود استفاده می کنند.

تنبیه با پوشیدن یک تیشرت خاص

دختر ۱۰ ساله آمریکایی هم به خاطر اینکه خود را دختری ۱۵ ساله جا زده بود، توسط پدرش تنبیه شد. این دختر با وجود فقط ۱۰ سال سن؛ حدود ۱۸۰ سانتیمتر قد دارد و همین باعث شده بود که خودش را جای دختر ۱۵ ساله جا بزند.

پدر هم تنبیهی برای او در نظر می گیرد که همه سن واقعی او را بفهمند. او لباسی برای او می خرد که روی آن نوشته است من ۱۰ سال سن دارم. پشت این لباس هم نوشته شده است من کلاس پنجم دبستان هستم.

پدر درباره دلیل کارش می گوید: «او تازه در این شبکه های اجتماعی دوست هم پیدا کرده است و با هم بیرون هم رفته اند و این بر خلاف قوانین من است.»

تنبیه با رد شدن با موتور

یک معلم هندی هم برای تنبیه دانش آموزان خود با موتور از روی دست آنها رد می شود.

عکس این تنبیه در فضای مجازی واکنش های مختلفی در بر داشته است.

تنبیهی که به مرگ دانش آموز منجر شد

یک معلم ابتدایی در چین برای تنبیه دانش آموزان خود به دلیل صحبت کردن در کلاس درس آنها را وادار به نوشتن ۱۰۰۰ بار عذر خواهی کرده بود و معلم پسر دانش آموزی را پس از پیروی نکردن از این دستور، وادار کرد تا خود را از پنجره به بیرون پرتاپ کند و پسرک این بار در خواست معلم را اجابت کرد و پدر و مادر و خود را عزادار کرد!

پدر و مادر که فرزند خود را به خاطر این تنبیه غیر اخلاقی از دست داده بودند، خواستار اخراج این معلم از مدرسه شدند.

برچسب گذاشتن روی دهان به خاطر پرحرفی

معملی با نوار چسب دهان دختری که سر کلاس از حرف زدن دست برنمی داشت را بست.

اسمیت ۱۱ ساله مجبور شد به دلیل حرف زدن زیاد با دیگر شاگردان ، ۱۵ دقیقه با دهان بسته شده با چسب بنشیند.

این تحقیر شدن در کلاس وقتی به انتها رسید که معلم علوم فهمید که نباید این کار را می کرد و چسب را از دهان او باز کرد.

مسئولان مدرسه عمل معلم را «اشتباه از روی ندانم کاری» نام بردند و او نیز از دانش آموز و خانواده اش عذرخواهی کرد ولی هیچ اقدام انضباطی دیگری برای وی انجام نشد.

مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *