در ارایشگاههای مردانه رژ لب ممنوع

تبلیغ‌های ویژه‌ای که برخی از آرایشگاه‌های مردانه در زمینه جذب مشتری به عناوین مختلف از جمله آرایش ماه محرم انجام می‌دهند، واکنش شدید رئیس اتحادیه آرایشگاه‌های مردانه را در پی داشت.

مصطفی آگاهی در مورد مصادیق برخورد با تخلفات آرایشگاه‌های متخلف که وی چندی پیش وعده اعلام آنها را داده بود، گفت: گاهی برخی از افراد در خواست آرایش‌های خارج از عرفی را دارند که علاوه بر اینکه این آرایش‌ها به هیچ عنوان در شان و شخصیت اجتماعی یک فرد مذهبی نیست بلکه خارج از عرف جامعه نیز هست و متاسفانه برخی از آرایشگاه‌ها که معمولا فاقد پروانه کسب هم هستند و حتی در مکان‌های مسکونی فعالیت می‌کنند اقدام به این‌گونه آرایش‌ها می‌کنند.

وی در مورد مصادیق برخورد با آرایش‌های خارج از عرف گفت: تراشیدن مو با مضمون اسامی مقدس مانند «یا حسین» که به تازگی در ایام محرم انجام می‌شود، یکی از مواردی است که به شدت با آن برخورد می‌شود.

وی در توضیح مصادیق دیگر تخلفات ادامه داد: برداشتن ابرو، انجام خالکوبی، زدن رژ لب و انجام تاتو از جمله مواردی است که در صورت مواجهه با آن در آرایشگاه‌ مردانه، واحد صنفی متخلف حتما پلمب می‌شود.

وی ادامه داد: اینگونه اقدامات علاوه بر اینکه باعث جریحه‌دار شدن عفت عمومی در جامعه می‌شود، با هیچگونه عرف اجتماعی نیز همخوانی ندارد و لذا با هر اقدامی که نارضایتی مردم را به دنبال داشته باشد برخورد خواهد شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.