شبكه هاى اجتماعى فيلتر خواهند شد؟

image

محمود واعظی با اشاره به امکان ادامه فعالیت شبکه‌های اجتماعی گفت: شبکه های اجتماعی که فعالیت خود را به صورت سالم دنبال می‌کنند، فیلتر نمی‌شوند.
شبکه‌های اجتماعی فیلتر می‌شوند؟
به گزارش افکارخبر، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وضعیت شبکه های اجتماعی و با تاکید بر اینکه درمورد شبکه های اجتماعی سالم فیلتر صورت نمی گیرد، اظهار کرد: در ارتباط با فیلتر شدن اعتقادمان بر این است که شبکه های اجتماعی سالم هستند که از نظر مسائل مختلف آلودگی ندارند و مقررات و قوانین کشورمان را رعایت می کنند، باید باز باشد و مردم می توانند به راحتی از آن ها استفاده کنند.

وی تصریح کرد: همواره توصیه ما بر این است که در داخل کشور باید شبکه های اجتماعی مختلفی داشته باشیم. طبیعی است اگر شبکه اجتماعی در داخل کشور به وجود بیاید مردم با سرعت بالاتری امکان استفاده از آن ها را به دست می آورند، اما این موضوع به معنای آن نیست که ما مخالف شبکه های اجتماعی خارجی هستیم بلکه مشکلی در روند استفاده از آن دسته از شبکه های اجتماعی سالم وجود ندارد.

واعظی ادامه داد: امیدواریم در آینده شبکه های اجتماعی متعددی داشته باشیم تا مردم در مورد استفاده از اینگونه شبکه ها هیچگونه نگرانی نداشته باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه ارز بلوکه شده چندانی در حوزه ارتباطات وجود ندارد، اظهار کرد: در حوزه ارتباطات به آن معنا ارز بلوکه شده ای نداریم، اما طبیعی است که پس از برجام فضای بین المللی برایمان بهتر باز می شود. قطعا پس از برجام رقابت در روند همکاری هایمان پررنگ تر می شود.

وی خاطرنشان کرد: بالاخره پس از برجام در رابطه با تحقیق و توسعه شرکای بیشتری پیدا خواهیم کرد و برای صادرات نیز بازارهای بیشتری ایجاد می شود.

واعظی افزود: تصور می کنم در مجموع اتفاقی که هم اکنون رخ می دهد، تا اندازه ای به این موضوع که بتوانیم فعالیت های مورد نظرمان را با سرعت بیشتری محقق کنیم، سرعت می بخشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.