قاتلی که به مدد محرم از قصاص نجات یافت

رادیو ایران در ویژه برنامه عصرگاهی خود داستان قاتلی را پخش می‌کند که به مدد ایام محرم از قصاص نجات یافت.

محمد بخشایش تهیه‌کننده این ویژه برنامه گفت: هر دفعه روایت داستانی با موضوع محرم و عاشورا در برنامه روایت می شود. این روایت می‌تواند با حضور دختری از آسیای دور که نام امام حسین (ع) او را تا نینوا کشاند و مسلمان شد باشد یا داستان مهریه‌ای که پرچم حرم حضرت عباس بود و به شهادت او ختم شد، از فرزند امر به معروف و نهی از منکر یا جوانی که روز عاشورا امر به معروف کرد و به مولایش رسید، روایت از رسول ترک و سفر به زادگاهش تا مزارش همه این‌ها روایت‌هایی شنیدنی است شنیدنش خالی از لطف نیست.

گفتگو با پیرغلامان، پخش مداحی‌هایی از صد سال پیش تا کنون در بخش جاودانه‌ها، داستان اکبر ناظم از دیگر بخش‌های این برنامه است.

بخشایش ادامه داد: در شب چهارم شعبان سال 92 با وساطت اهالی «کوچه رادیو» در رادیو ایران میثم…. قاتل با حضور در برنامه زنده «کوچه رادیو» و با صحبت جمعی از بزرگان از جمله وزیر اسبق بهداشت سرکار خانم دستجردی و دادستان وقت کشور از قصاص نجات یافت. خانواده مقتول بعد از حدود چند ماه در سومین روز محرم همان سال در مسجد محل با حضور گزارشگران رادیو ایران خانم رنجکش و دهقان از خون فرزندشان گذشتند. یک سال بعد میثم … از زندان آزاد شد. او اکنون به لطف امام حسین (ع) و خانواده مقتول در یک شرکت بزرک کشتیرانی در جنوب مشغول کار است و امسال اولین نذر خود را برای اطعام مستمندان محله و روستای مادری اش ادا می‌کند.

داستان کامل و شنیدنی این عنایت عاشورایی را در «عشق است و آتش و خون» بشنوید. «عشق است و آتش و خون» از ساعت 17تا 19 با گویندگی فاطمه نیرومند و حسین خداداد بیگی از گروه جامعه رادیو ایران پخش می شود.

ایسنا

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.