تراشیدن موی سر با طرح “یا حسین” در آرایشگاه​های مردانه ممنوع است!

مصطفی آگاهی، رئیس اتحادیه آرایشگاه​های مردان، به پایگاه خبری عصر ایران گفته است، با آرایشگرانی که در ماه محرم در تراشیدن موی مردان از “واژه​ها و مضامین مقدس” مانند “یا حسین” استفاده کنند، برخورد خواهد شد.
با شروع ماه محرم، عکس​هایی از آرایشگاه​های مردانه در ایران منتشر شده که در آن‌ها اسامی و مضامین مرتبط با این ماه و کلماتی چون “یاحسین” بر سرهای مردان دیده می‌شود. آگاهی در گفت‌وگو با سایت عصر ایران، به این اقدامات آرایشگاه​های مردانه واکنش نشان داده وتاکید کرده است که با این آرایشگران برخورد شدیدی خواهد شد.
رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه چندی پیش به دویچه وله گفته بود که “مرد باید مرد باشد” و البته این گفته​اش را به قوانین جمهوری اسلامی ربط داده بود. او زیر ابرو برداشتن مردان را خلاف عرف، شرع و قوانین جمهوری اسلامی دانسته و گفته بود، ابرو برداشتن را در شان و فرهنگ آرایشگر مرد نمی‌داند.
بیشتر بخوانید:
به گفته‌ی مصطفی آگاهی، برداشتن زیر ابروی مردان، استفاده از رژ لب و … به تبلیغی برای آرایشگاه​های مردانه برای جذب مشتری بیشتر در ماه محرم تبدیل شده که او از آن به عنوان “آرایش ماه محرم” یاد کرده است.
آگاهی معتقد است، تراشیدن موی سر با عنوان “یا حسین” و “آرایش ماه محرم” باعث جریحه‌دار شدن عفت عمومی در جامعه می​شود. او می​گوید، چنین مسئله​ای با عرف اجتماعی همخوانی نداشته و به همین دلیل با هر اقدامی که نارضایتی مردم را به دنبال داشته باشد، برخورد خواهد شد.
رئیس اتحادیه آرایشگاه‌های مردانه چندی پیش در گفت‌وگو با دویچه وله تاکید کرده بود، برداشتن زیر ابروی مردان، سولاریوم، تتو، خالکوبی و اصلاح موی مردان به “مدل‌های شیطان‌پرستی و همجنس‌گرایی” به پلمب شدن آرایشگاه​ها خواهد انجامید.
بیشتر بخوانید:
او درباره “مدل موی شیطان‌پرستی یا همجنس‌گرایی” توضیحی نداشت، اما از انتشار آلبوم​هایی برای آرایشگران خبر داده بود که به اصطلاح “مدل‌های مجاز اصلاح مو” خوانده شده است.
آگاهی در پاسخ به این پرسش که آرایشگر چگونه می‌تواند تشخیص دهد که مدل مورد درخواست مشتری “مدل شیطان‌پرستی” است، گفته بود: اگر آرایشگران آلبوم‌هایی را که ما منتشر کرده‌ایم الگو قرار دهند، از خطر پلمب شدن در امان می‌مانند.
رئیس اتحادیه آرایشگاه‌های مردانه خاطر نشان کرده است که “در گذشته ۵ هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب در حال فعالیت بوده، اما هم‌اکنون این رقم به هزار و ۹۰۰ واحد کاهش یافته است”.

image

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.