دستگیری کسی که احتمالا متهم اصلی اسیدپاشی اصفهان است

با گذشت یک سال از واقعه اسیدپاشی بر صورت حداقل چهار زن در اصفهان، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ایران اعلام کرد که یک نفر در این رابطه دستگیر شده است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، حسین ذوالفقاری در حاشیه مراسم افتتاح فاز اول خط یک قطار شهری اصفهان در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره روند رسیدگی به پرونده اسیدپاشی گفت: «فردی که بیشترین دلایل و مدارک علیه او در دست بود دستگیر شده و کلیه شواهد و قرائن با مستندات عینی برای بررسی بیشتر در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته است.»
به گفته معاون امنیتی وزارت کشور، فرد دستگیرشده از سوی قربانیان شناسایی شده و نزدیکترین فرد به متهم اصلی است.
بیشتر بخوانید:
ذوالفقاری در عین حال گفت که با توجه به اینکه فرد دستگیرشده سابقه سرقت و خرید و فروش موتور سیکلت دزدی را دارد، احتمال اینکه او متهم اصلی پرونده اسیدپاشی باشد را تقویت می‌کند.
هم‌زمانی اسیدپاشی‌های اصفهان با بررسی طرح حمایت از “آمران به معروف و ناهیان از منکر” در مجلس و نیز اظهارات امام جمعه اصفهان ظن ارتباط این اقدام با مسئله “امر به معروف و نهی از منکر” را در میان مردم تقویت کرد.
امام جمعه اصفهان قبل از وقوع این اسیدپاشی‌ها گفته بود: «مسئله حجاب دیگر از حد تذکر گذشته است و برای مقابله با بدحجابی، باید چوب تر را بالا برد و از نیروی قهریه استفاده کرد.»
بیشتر بخوانید:
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور اما ادعای سازمان‌یافته بودن اسیدپاشی‌ها را رد کرده و گفته است: «نمی‌شود قضاوت نهایی کرد، اما شواهد به دست آمده نشان می‌دهد که همه این اسید‌پاشی‌ها توسط یک نفر انجام شده و بنابراین سازمان یافتگی آن تایید نمی‌شود.»
ماه گذشته سردار محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس آگاهی ناجا در مورد نتایج بررسی پرونده اسیدپاشی اصفهان گفته بود که ناجا همچنان پیگیر این پرونده است و اظهار کرده بود که در آینده نزدیک “خبرهای خوبی” درباره این پرونده خواهیم داشت.
بیشتر بخوانید:
سال گذشته وزارت کشور اعلام کرده بود که چهار مظنون در ارتباط با پرونده اسیدپاشی‌های اصفهان دستگیر شده‌اند. به گفته رئیس پلیس آگاهی ناجا، “مظنونین پرونده هنوز همان طور مظنون هستند”.
پرونده اسیدپاشی به صورت حداقل چهار زن در اصفهان، در مهرماه سال گذشته ابعادی ملی به خود گرفت و اعتراض به نحوه رسیدگی به آن به تجمعات خیابانی و دستگیری چندین نفر هم منجر شد. اما هنوز متهمان اصلی این پرونده دستگیر نشده‌اند.

image

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.