سپاه پاسداران قزوين برخى از آدمين هاى گروههاى اجتماعى در موبايل ها را دستگير كرد !

سپاه پاسداران استان قزوین تعدادی از گردانندگان گروه‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی موبایلی را به اتهام “اقدامات ضد امنیت اخلاقی” دستگیر کرده است.
به گزارش سایت گرداب وابسته به سپاه، در این عملیات مدیران بیش از ۱۷۰ گروه فعال در شبکه‌های موبایلی شناسایی و تعدادی از آنها “جهت طی مراحل قضایی، به مراجع ذیربط تحویل داده شدند”.
این افراد متهم شده‌اند که در گروه‌های موبایلی تصاویر و متون “مستهجن و مبتذل” و با مضامین جنسی منتشر می‌کرده‌اند. همچنین رد و بدل کردن شماره تلفن برای روابط جنسی خارج از ازدواج یکی دیگر از اقداماتی است که این افراد به انجام آن متهم شده‌اند.
علاوه بر این گفته شده که برخی از این افراد متونی “توهین‌آمیز” نسبت به قومیت‌های ایرانی و مسئولان حکومتی منتشر کرده‌اند.
جزئیات بیشتری از تعداد دستگیرشدگان و هویت آنها منتشر نشده است.
پیام‌رسان‌های موبایلی مانند وایبر و واتس‌اپ در سال‌های اخیر طرفداران زیادی در ایران پیدا کرده‌‌اند. به تازگی شمار استفاده‌کنندگان از پیام‌رسان تلگرام رشد چشمگیری داشته است.
ایران می‌گوید تلگرام، خطوط قرمز ایران را پذیرفته و گفته‌ صفحات “غیر اخلاقی” را از دسترس خارج می‌کند.
تابستان سال گذشته موجی از جوک‌هایی که درباره آیت‌الله روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، منتشر می‌شد خبرساز شده بود. سپاه ۱۱ نفر را در این رابطه در استان فارس بازداشت کرد.
مقام‌های ایرانی به طور مستمر برای کاربران رسانه‌های جدید محدودیت‌هایی ایجاد می‌کنند و به فیلتر کردن برخی سرویس‌ها و بازداشت افراد می‌پردازند.cover-contact

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.