دسته‌ها
تازه های زنا شویی

نشانه های پایان یافتن یک رابطه

رابطه دو نفر تا زمانیکه خللی به آن وارد نشود پایدار است. اما مواردی وجود دارند که ممکن است منجر به اتمام رابطه و پایان یافتن آن شوند. برای هر زوجی که در رابطه هستند، دلایل زیادی ممکن است وجود داشته باشد که بخواهند رابطه خود را به صورت یک طرفه یا دوطرفه برهم بزنند. اما چه عواملی را می تواند دلایل واقعی این عمل برشمرد؟

اگر شما هم در رابطه هستید، می توانید با مطالعه این مطلب، با برخی از این دلایل آشنا شوید تا بتوانید حداقل با پیشگیری از بروز بعضی از آنها، به رابطه خود استحکام بیشتری ببخشید. پس از ریشه یابی، در انتهای مطلب به عواملی که باعث تقویت روابط زناشویی می شوند نیز خواهیم پرداخت.

زوج قهر

عواملی که شما نمی توانید تغییر دهید

۱- عدم تفاهم در اعتقادات

اگر با کسی در رابطه هستید که از لحاظ اعتقادی تفاهمی با وی ندارید، تا زمانی که به مشکل بر نخورید، این مساله به چشم نمی آید. اما ممکن است فردی که اعتقاداتی خاص دارد و یا به طور کلی به چیزی اعتقاد ندارد، به هنگام تصمیم گیری در مورد ازدواج و یا بچه دار شدن، با کسی که معتقد به موارد و سننی خاص است، دچار مشکل شود. علاوه بر این، عکس این مورد هم ممکن است پیش آید.

۲- یکی از طرفین رابطه خواهان ازدواج است و طرف دیگر نه!

چنانچه یکی از طرفین رابطه با اصرار و ابرام فراوان، از طرف دوم درخواست ازدواج کند و وی مایل به این کار نباشد، ادامه این رابطه معنی نمی دهد. هر چقدر هم که یکدیگر را دوست داشته باشند، تلاش برای متقاعد کردن کسی که علاقه ای به یک ازدواج اجباری ندارد، اصلاً برای یک رابطه مفید نیست.

۳- ملاقات فردی ثالث توسط یکی از طرفین

در صورتی که با کسی در رابطه هستید و وی همزمان فرد دیگری را نیز ملاقات می کند، بهتر است رابطه تان را پایان دهید. سعی نکنید چانه بزنید؛ تعداد افراد یک رابطه نمی توانند ۳ نفر باشند!

مواردی که شما می توانید بر آنها تاثیر بگذارید

۱- وجود یک راز

اگر درگیر موردی خاص مانند اعتیاد و یا مشکلات قانونی هستید، بهتر است طرف رابطه خود را در جریان بگذارید. وگرنه ممکن است در آینده کار سخت تر شود و نهایتاً به پایان رابطه تان بیانجامد.

۲- حسادت دیگران

در صورتی که فرد یا افرادی از میان دوستان، خانواده و یا همکاران طرف رابطه تان، شما را تهدید می کنند و یا دروغ هایی را در مورد وی به شما می گویند، صحت یا نادرستی این موارد بالاخره آشکار می شوند. این دست شما است که به او اعتماد کرده و یا رهایش کنید. همچنین اگر در رفتار طرف رابطه خود، نشانه هایی از حسادت احساس کردید، آن را نادیده نگیرید.

۳- مسائل اقتصادی

پنهان سازی مشکلات مالی، می تواند منجر به سقوط روابط شما شود. بهتر است در خصوص وضعیت مالی خود، با طرف رابطه تان صادق باشید. هرگز در مورد پول دروغ نگویید.

این موارد، از مهمترین مشکلاتی هستند که می تواند برای یک رابطه خطرساز باشند. اگر شما می خواهید رابطه ای طولانی تر و بهتر را تجربه کنید و از آن لذت بیشتری ببرید، شاید مرور دوباره آنها برای شما بد نباشد.

این نشانه ها از پایان یک رابطه خبر می دهند

آیا احساس می کنید رابطه عاطفیتان به بن بست رسیده است ولی نمی دانید که اوضاع بهتر خواهد شد یا نه؟ هر رابطه ای با چالش ها و فرازونشیب های زیادی روبرو می شود ولی اگر با سه یا بیشتر از سه مورد از موارد زیر روبرو هستید و گفت وگو و مذاکره هم نتیجه ای نداشته است، شاید رابطه تان آخرین نفس هایش را می کشد.

۱. برنامه ها و اهدافتان با هم سازگار نیستند.

می گویند تفاوت ها هستند که ما را به سمت طرف مقابلمان جذب می کنند، ولی تصور کنید شما بچه دوست دارید و طرفتان حتی از شنیدن نام بچه نفرت دارد، یا اینکه شما دوست دارید در کشورتان بمانید و او به رفتن فکر می کند… چنین اختلافاتی مسلماً ایجاد مشکل خواهند کرد و اگرچه می توان به یک توافق نسبی رسید و این اختلافات را پشت سر گذاشت، ولی اکثر اوقات این کار بدون خراب کردن رویاهای یکی از دو طرف ممکن نیست. شاید بدترین اشتباهی که بعضی افراد در این موقعیت مرتکب می شوند این است که سعی می کنند طرفشان را متقاعد کنند و یا رویاهایشان را قربانیِ با هم بودن کنند. این کار اکثر اوقات به احساس ناراحتی، کمبود و محرومیت منجر خواهد شد.

۲. طرفتان پنهان کاری می کند.

یکی از عوامل اصلی موفقیت یک رابطه صداقت و اعتماد است. بنابراین اگر احساس می کنید که همسرتان پنهان کاری می کند و یا رفتار مشکوکی دارد، شاید بهترباشد در مورد رابطه تان با او تجدیدنظر کنید. البته قبل از هر اقدامی از صحت آن مطمئن شوید و از قضاوت عجولانه بپرهیزید. وقتی مطمئن شدید به او بگویید که متوجه شده اید در حال انجام کاری مخفیانه است و شما از اینکه آن را با شما در میان نگذاشته است ناراحت و آزرده هستید. اگر همچنان احساس می کنید که پنهان کاری او ادامه دارد، شاید بهتر باشد او را فراموش کنید چون رکن اصلی رابطه شما، یعنی اعتماد، فرو ریخته است.

۳. رابطه تان رو به سردی رفته است.

معمولاً روزها و ماه های آغازین یک رابطه فریبنده و زیبا است. همه چیز خوب و رومانتیک به نظر می رسد و هر دو طرف تمام سعیشان را برای جلب رضایت همدیگر انجام می دهند. ولی بسیاری از زوج ها با گذشت چند ماه احساسات رومانتیک خود را از دست می دهند یا حداقل فراموش می کنند که لازم است آن را ابراز کنند. اگر نشانه های رومانتیک در رابطه شما کم هستند، معنی آن این نیست که رابطه تان رو به اتمام است، بلکه شاید مشکل تنها کم کاری شما دو نفر بوده است و با گفتگو و اختصاص زمان بیشتر به همدیگر حل شود. اما اگر بعد از گفتگو احساس کردید که دیگر احساسات گذشته را نسبت به او ندارید، شاید بتوان گفت که رابطه تان در خطر جدی قرار گرفته است.

۴. نمی توانید گذشته را رها کنید.

رابطه ای که در آن گذشته ها مرتب مرور می شوند پس از مدتی ناراحت کننده و آزار دهنده خواهد شد. اگر در حال بحث و مشاجره هستید، بر زمان حال تمرکز کنید نه بر چیزی که شش هفته پیش اتفاق افتاده است. البته مسائلی که در موردشان صحبت نمی شود و به حال خود رها می شوند خود موجب بروز بعضی مشکلاتی خواهند شد. ولی اگر به اندازه کافی راجع به مسئله ای صحبت شده است، لزومی ندارد که دوباره آن را یادآوری کنید و آن را به عنوان برگ برنده یا سلاحی علیه طرف مقابلتان به کار ببرید. اگر شما یا او نمی توانید گذشته را فراموش کنید و همدیگر را ببخشید، شاید لازم باشد در مورد درستی یا نادرستی رابطه تان بیشتر فکر کنید.

۵. بیش از اندازه بحث و جدل می کنید.

بحث و مشاجره راه مناسبی برای بیان ناراحتی ها و عصبانیت ها است و حتی در درازمدت به بهبود رابطه کمک می کنند. اما اگراوضاع خیلی خراب باشد، یعنی اگر بیشتر زمانی را که با هم هستید به دعوا و جروبحث می گذرانید، لازم است پرچم قرمز را بالا بیاورید. در یک رابطه سالم دو طرف از با هم بودن لذت می برند و می توانند به راحتی با هم گفتگو کنند، نه اینکه مرتباً ناراحت و عصبانی یا با احساسات منفی خود روبرو باشند. اگر بیش از حد با هم بحث و اختلاف نظر دارید، بر ادامه رابطه تان اصرار نورزید.

عواملی که رابطه را خراب میکند و باعث جدایی می شود

۱. رفتارهای آزار دهنده (غر زدن )

در اینجا فهرستی از فرم های معمول این عادت های بد ذکر شده است:

– شما به طور مداوم به او برای تغییر برخی عادات خاص و یا بهبود برخی از نقائص رفتاری تذکر می دهید.
– شما اورا به انجام دادن کاری خاص وادار می کنید.
– شما در مورد چیزی که حتی ممکن است مهم نباشد او را مجبور می کنید.

۲. چسبیدن به همسر (مثل کنه بودن!)

در اینجا فهرستی از فرم های معمول این عادت های بد را بیان کردیم:

– شما باید بدانید که او تمام وقت کجاست.
– چندین بار در روز با او تماس بگیرید و یا اینکه نیاز دارید که اوچندین بار با شما تماس بگیرد.
– شما نمی خواهید بدون او هیچ جایی بروید.

فقط به خاطر اینکه دریک رابطه ای هستید به این معنا نیست که شما باید خودتان را حبس کنید. سعی کنید از داشتن روح آزاد و مستقل لذت ببرید. داشتن یک فرد از جنس مخالف در زندگی خود ،باید به غنی سازی هم کمک شود وبه هم کمک کنید نه اینکه روی مسائل کوچک تمرکز کنید.

۳. حسادت

در اینجا فهرستی از فرم های معمول این عادت های بد بیان شده است:

– شما مخفیانه پیام های تلفن و یا ایمیل اورا بررسی می کنید.
– شما بخواهید که فعالیت هایش را تحت کنترل بگیرید.

– شما به دوستان دختر خود به عنوان یک رقیب نگاه می کنید.

در مورد اینکه چرا شما بیش از حد مشکوک هستید و آیا دلیل این که شما قبلا آسیب دیده بوده اید و دچار آسیب های روانی شده اید؟ یا شاید به این دلیل است که او شما را فریب داده است و شما هنوز هم به آن سخت اعتماد می کنید؟

اگر سعی کنید اولویت های خود را مجددا ارزیابی کنید، میتوانید از اشتباه دوباره که قابل فهم است جلوگیری کنید. اما سوء ظن و حسادت بیش از حد باعث می شود که او احساس کند که شما به وی اعتماد ندارید.علاوه بر این، شما باید به یاد داشته باشید که حتی اگر مرد دیگری که در گذشته به شما آسیب زده را با آن مردی که در حال حاضر هستید مقایسه نکنید.

۴. وابستگی بیش از حد

در اینجا فهرستی از فرم های معمول این عادت های بد عنوان شده است:

– شما برای چیزهایی که نمی توانید انجام دادنش را حتی تصور کنید به او وابسته هستید مانند رانندگی

– شما نمی توانید بدون موافقت او تصمیم بگیرید.
– شما نمی دانید که چطور بدون کمک او و یا اینکه او در کنارتان نباشد کاری را انجام دهید.

وابستگی های زیاد یک خانم به آقا مخصوصا از لحاظ فنی باعث می شود که به یک مرد برای انجام کارها نیازمند باشد.

۵. داشتن درخواستهای متعدد (توقع زیادی داشتن)

در اینجا فهرستی از فرم های معمول این عادت های بد عنوان شده است:

– شما احساس می کنید حق اولویت در همه زمان ها با او است .
– شما انتظار دارید که او برای شما خرید کند(و پس از آن به دوستان خود آنچه که او برای شما خریده است را نشان دهید).
– شما انتظار دارید که همه چیز را رها کند و با شما باشد.
بودن در یک رابطه نباید به معنای صرف تمام اوقات و در کنار یکدیگر بودن باشد بلکه باید یک رابطه سالم ومتعادل که نیازمند احترام متقابل است را در کنار شریک خود داشته باشید. بسیاری از دختران علاقمندند که پسران برای آنها خرید کنند وبرایشان هدیه بخرند تا آنها بتوانند در جلوی دوستانشان به نمایش بگذارند واین فکر بسیار احمقانه است که محبت را در خرید کردن بدانند.

۶. عنوان کردن مسائل شرم آور او در ملاء عام

در اینجا فهرستی از فرم های معمول این عادت های بد آورده شده است:

– جوک های خصوصی که فقط شما دو نفر قرار است بدانید را در جمع های دوستانه بیان کنید.
-از اینکه او را اذیت کنید وباعث عصبانیتش شوید لذت می برید.
– شما به عمد او را با نام مستعاردر ملاء عام صدا می زنید.

۷. رئیس بازی (احساس رئیس بودن)

در اینجا فهرستی از فرم های معمول این عادت های بد ذکر شده است:

– او را مجبور به پاسخ دادن به دستورات خود می کنید مانند حمل چمدان ها .
– شما برای اشتباهات ساده فریاد زده و او را سرزنش می کنید.

– شما به تنهایی تصمیم می گیرید واز او انتظار دارید که از شما پیروی کند.

فرصتی برای تصمیم گیری های خود داشته باشید وبه یک مصالحه با او در مورد اینکه چه باید بکنید، نحوه انجام کارها یا اینکه به کجا بروید و …برسید.

۸. انتظارداشتن خواندن ذهن

در اینجا فهرستی از فرم های معمول این عادت های بد بیان شده است:

– شما فرض می کنید که او می تواند پیش بینی کند و چگونه نسبت به چیزی واکنش نشان خواهد داد
ما به اشتباه فرض میکنیم که اگر شرکای ما ،ما را دوست داشته باشند واکنش نشان می دهند وبا رفتارشان به ما واکنش نشان می دهند و راه دیگری برای گفتن دوستت دارم از طریق خواندن ذهن نیست و مهم نیست که چه مدت با هم بوده اید .شاید شما همسرتان را دوست داشته باشید اما بهتر است که چه از لحاظ گفتاری وچه از لحاظ عملی به او نشان دهید وبگویید که دوستش دارید گاهی لازم است که بعضی چیزها را به زبان آورد ونشان داد.

۹. گفتگوهای تحریک کننده با دوستان دیگر برای تحریک حس حسادت همسر

در اینجا فهرستی از فرم های معمول این عادت های بد را بیان می کنیم:

– شما می خواهید او را آزمایش کنید.
– شما فکر می کنید که حسادت ،ناز و نشانه ای از عشق است.
آشکار است که شما احساس می کنید که او شما را نادیده گرفته و شما به یک مقدارتوجه نیاز دارید. اگر او همچنان بخواهد که احساساتش را بروز دهد بعد از مدتی برای شما یکنواخت شده وشما می خواهید که او را از زندگی خود بیرون کنید.

۱۰. نگرانی هایی که به نظر شما می رسد

در اینجا فهرستی از فرم های معمول این عادت های بد که می توان انجام داد بیان شده است:

– همیشه دیرسر قرار می رسید برای اینکه می خواهید تغییراتی را در زمینه لباس هایتان داشته باشید ودر آخر هم آماده نمی شوید.
– شما در تمام مدت از او سوال می کنید که چطور به نظر می رسید ؟آیا خوبید؟آیا چاق هستید؟…

– شما بیش از حد برای لباس و کفشتان زمانی که با هم بیرون می روید اعتراض می کنید.

مطمئنا، شما می خواهید که خوب به نظر برسید اما نباید همه وقتتان را به رسیدگی در مورد ظاهرتان اختصاص دهید مخصوصا زمانی که با همسر یا نامزدتان بیرون می روید. حقیقت این است که اکثر زنان می خواهند زنان دیگررا نسبت به مردان تحت تاثیر قرار دهند.شاید شما این همه تلاش کنید که خود را بیارایید اما ممکن است که همسر شما،شما را حتی با یک تی شرت وشلوار جین دوست داشته باشد.مد وزیبایی خوب وسرگرم کننده است اما همه چیز نیست و نباید به رفتارهای وسواس گونه تبدیل شود.

relationship-tips

عواملی که باعث تقویت رابطه زناشوئی می شود

برخی از تصورات جنسی عاشقانه خود در رابطه زناشوئی را برا ی همسرتان بنویسید

در زمانی که هر دو زوج تمایل به برقراری رابطه زناشویی دارند میتوانند برای یکدیگر از تصورات جنسی عاشقانه صحبت کنند. این به چند دلیل میتواند مثبت واقع شود: این شجاعتی است که دو نفر در یک رابطه عاشقانه به خرج می دهند و احساسات خود را برای یکدیگر بیان می کنند بسیار حائز اهمیت است. همچنین نحوه بیان احساسات خلاقیت زوج ها را در یک رابطه بیان می کند .علاوه بر این ، این امر نشان دهنده آن است که دونفر از لحاظ احساسی تا چه حد به یکدیگر نزدیک هستند.

داستانهای عاشقانه جنسی برای یکدیگر بخوانید

داستان های عاشقانه جنسی را باصدای بلند برای یکدیگر بخوانید . سعی کنید داستان هایی رابخوانید که باعث ناراحتی و آزرده خاطر شدن هیچ یک از طرفین نشود . شما باید داستان هایی را انتخاب کنید و عبارتی را در آن استفاده کنید که باعث خجالت و شرم هیچ یک از دو طرف نشود.
این می تواند افق دید شما در روابط جنسی را افزایش دهد و باعث ارتقا و رشد سطح رابطه جنسی شود.

خاطره های جنسی خود را مرور کنید

ایجاد چهار قسمت از بخش های جذاب و خاطره های جنسی که با یکدیگر دارید و بیان این که شما در رابطه جنسی چه حسی دوست دارید درباره بدن خود بشنوید.
بیان احساسات جنسی در یک رابطه جنسی بسیار مفید و تاثیر گذار است. بیان خاطره های جنسی باعث می شود که تصورات ذهنی که هر یک از زوجین درباره یکدیگر داند تقویت شود.
سه مورد از مواردی را که شما در حین رابطه جنسی بسیار دوست دارید با یکدیگر در میان بگذارید این امر در رابطه زناشویی بسیار تاثیر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *