نوزاد 6 ماهه شروع به راه رفتن کرد!

L127705643854
یک نوزاد 6 ماهه پدر و مادر و پزشکان را با راه رفتن در 6 ماهگی شگفت زده کرد.ماری کینگ مادر این نوزاد  و همسرش دیوید گفتند ، آن‌ها می‌دانستند که فرزندشان هوش زیادی دارد و خیلی سریع چیزها را یاد می‌گیرد اما تصور نمی کردند او به این سرعت راه رفتن را آغاز کند.

پسر آن ها به نام خاویر زمانی که فقط 3 ماه داشت می توانست خودش بنشیند.اما زمانی که آن‌ها متوجه شدند او خودش در سن 6 ماهگی روی پای خود ایستاده و مسافتی در حدود 1.8 متر را بدون کمک دیگران طی می‌کند شگفت زده شدند.

خانم کینگ در این باره گفت:خاویر از بسیاری از نوزادان هم سن و سال خودش جلوتر است.زمانی که او بلند می‌شود و با وجود سن بسیار کم خود پاهایش را یکی پس از دیگری به جلو گذاشته و راه می‌رود من هیچ حرفی برای گفتن ندارم.

تنها نگرانی ما این است که ما نمی‌توانیم او را حتی برای یک لحظه تنها بگذاریم زیرا او مرتبا به اطراف حرکت می‌کند.

کارشناسان رشد کودک هم تائید کرده اند شروع به راه رفتن در سن 6 ماهگی پدیده ای بسیار نادر است .

دکتر مارتین وارت پلات از متخصص و مشاور کودکان در این باره گفت : با وجود آن‌که سالانه بیش از 700 هزار نوزاد در انگلستان متولد می‌شود ما به ندرت شاهد راه رفتن یک نوزاد حتی در سنین کمی بالاتر هستیم.زمانی که یک نوزاد در این سن راه رفتن را فرا می‌گیرد مشخص است که والدینش باید دو چشم هم در پشت سر خود داشته باشند تا بتوانند از او مراقبت کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.