دسته‌ها
اخبار روز

مادورو خطاب‌به کری: به ونزوئلا احترام بگذار

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا در واکنش به اظهارات «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا درباره انتخابات این کشور با بیان اینکه «کری فکر می کند زمام قدرت سیاسی را در ونزوئلا به دست گرفته است»، خطاب به وی گفت: «به ونزوئلا احترام بگذار، همانطور که ما به آمریکا و ملت آمریکا احترام می گذاریم .»

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه اخبار 24 ساعته ونزوئلا ، مادورو خطاب به کری افزود: شما در روز دوشنبه با صدور بیانیه ای خواستار اعلام فوری نتایج نهایی انتخابات روز یکشنبه از سوی کمیسیون انتخاباتی ملی ونزوئلا شدید .شما چه کسی هستید وقتی کمیسیون انتخاباتی ملی جمهوری بولیواری ونزوئلا یک قدرت مستقل است ؟

رئیس جمهوری ونزوئلا که در برنامه هفتگی «در تماس با مادورو» صحبت می کرد، اظهار داشت که جان کری خود را نوعی حاکم ویژه «منصوب شده برای ونزوئلا» تصور می کند .
مادورو تصریح کرد : جان کری فکر می کند که بدین صورت یک حاکم ویژه برای ونزوئلا است زیرا وی طوری فرمان می دهد که گویا در ونزوئلا حاکم است و فکر می کند که زمام قدرت سیاسی را در ونزوئلا در روز یکشنبه به دست گرفته است .

وی گفت: خدا نخواهد که ما مستعمره کسی به ویژه مستعمره نخبه ای که در واشنگتن حکومت می کند، باشیم.
رئیس جمهوری ونزوئلا اضافه کرد: دولت ونزوئلا در بهترین زمان روابط خود با ملت آمریکا است. ما نسبت به ملت آمریکا ، محبت و احترام داریم و می خواهیم به برقراری روابط ادامه دهیم .

مادورو افزود: ما در بهترین زمان قرار داریم .هیچگاه قبلا این همه روابط همدردی و برادری با ملت آمریکا نداشتیم و این در حالی است که در بهترین زمان روابط خود با «باراک اوباما» و وزارت خارجه آمریکا قرار نداریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *