دسته‌ها
اخبار روز

مسمومیت 29 زائر با منوکسیدکربن

29 نفر از زائران مستقر در یکی از اقامتگاه‌های مشهد، صبح امروز بر اثر استنشاق گاز منوکسیدکربن مسموم و روانه بیمارستان شدند.

به گرازش فارس فرمانده نجات ایستگاه شماره 2 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در تشریح جزئیات این حادثه اظهار کرد: حوالی ساعت هفت صبح امروز با اعلام حادثه‌ای مبنی بر گازگرفتگی تعدادی از زائران مستقر در یکی از اقامتگاه‌های مشهد، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی این شهر نجات‌گران ایستگاه شماره 2 را به محل حادثه واقع در بلوار جمهوری، خیابان بزرگمهر اعزام کرد.

مرتضی مختارزاده با اشاره به استفاده از وسیله گرمایشی هیتر برقی در محل حادثه ابراز گفت: بر اساس بررسی‌های اولیه نجات‌گران اعزامی، احتمال می‌رود استفاده از دودکش غیراستاندارد با قطر نامتناسب و همچنین شیب منفی دودکش در خارج از ساختمان موجب نشت گاز منوکسیدکربن در محل اقامت زائران و مسمومیت 29 نفر از زائران شده باشد.

وی ادامه داد: به گفته مسئول کاروان به علت سردرد، حالت تهوع و سرگیجه ایجاد شده برای این افراد متوجه گازگرفتگی می‌شوند که بلافاصله با نیروهای امدادی تماس می‌گیرند.

فرمانده نجات ایستگاه شماره 2 سازمان آتش‌نشانی مشهد با اشاره به وجود درصد بالایی از گاز سمی منوکسیدکربن در محل اسکان زائران که به‌وسیله دستگاه گازسنج ارزیابی شده است، گفت: همزمان با اقدامات ایمنی لازم، مصدومین توسط اتوبوس اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.

مختارزاده با اشاره به اقامت زائران در دیگر قسمت‌های این اقامتگاه اظهار کرد: نجات‌گران آتش‌نشانی به منظور جلوگیری از بروز حادثه احتمالی دیگر و اطمینان از ایمنی وسایل گازسوز تمام قسمت‌های این اقامتگاه را بررسی کردند.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *