حمایت پادشاه سعودی از کشتار در نیجریه!

پادشاه عربستان در تماس تلفنی با رئیس جمهور نیجریه، ضمن ابراز همبستگی با این کشور در کشتار جدید مسلمانان، از پیوستن نیجریه به ائتلاف جدید سعودی، تشکر کرد.

«ملک سلمان» پادشاه سعودی در تماس تلفنی با «محمد بوهاری» رئیس‌جمهور نیجریه، تلویحا شیعیان نیجریه را به اقدامات تروریستی علیه دولت این کشور محکوم و اعلام کرد که عربستان در کنار نیجریه برای مبارزه با تروریسم ایستاده است.

به نوشته پایگاه خبری المملکة، «ملک سلمان» پادشاه سعودی در یک تماس تلفنی با «محمد بوهاری» رئیس‌جمهور نیجریه گفت: عربستان در کنار دولت نیجریه برای مقابله با تروریسم ایستاده است؛ همچنین ما در کنار شما در پی عملیات تررویستی که احیرا در نیجریه اتفاق افتاده است؛ هستیم.

پادشاه سعودی تأکید کرد: اسلام این گونه عملیات‌های تروریستی را محکوم می‌کند و ما هرگونه دخالت خارجی که ثبات و امنیت نیجریه را هدف قرار داده باشد را محکوم می‌کنیم.

در ادامه این گفت‌و گوی تلفنی، پادشاه عربستان از رئیس‌جمهور نیجریه به علت پیوستن این کشور به ائتلاف جدید عربستان موسوم به «ائتلاف اسلامی نظامی علیه تروریسم» تشکر کرد.

در مقابل نیز، «محمد بوهاری» با تقدیر و تشکر از ملک سلمان نسبت به کمک‌های عربستان به این کشور، از سفر قریب‌الوقوع خود به عربستان خبر داد.

یکشنبه هفته گذشته، در حمله ارتش نیجریه به منزل شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه و حسینیه بقیه‌الله شهر «زاریا» بیش از ۸۰۰ شیعه به شهادت رسیده و شخص شیخ زکزاکی و همسرش نیز به شدت زخمی شده و هم اکنون در بازداشت به سر می‌برند.image

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.