رطوبت در خوزستان از مرز 90 درصد گذشت/پیش بینی تندباد لحظه ای

image

علیرضا غلامپور شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میزان رطوبت در شادگان 85 درصد، ماهشهر 83 درصد، هندیجان 77 درصد، اهواز 76 درصد، دزفول 71 درصد و گتوند 66 درصد اعلام شده است.
وی افزود: بررسی نقشه های آینده نگری در تراز میانی جو تا اواسط هفته، امواج پایدار و در سطح زمین نیز نفوذ سامانه کم فشار، تداوم وضعیت شرجی را نشان می دهد.
غلامپور ادامه داد: در مناطق شرق و شمالی استان در بعد از ظهرها، افزایش ابر و احتمال رگبار، رعد و برق و وزش باد قابل ملاحظه و در مناطق جنوب، مرکز و غرب، احتمال تند باد لحظه ای همراه با گرد و غبار محلی پیش بینی می شود.
معاون اداره کل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته آبادان با 44 و دهدز با 22 درجه سانتی گراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان گزارش شده است.
وی پیش بینی کرد: حداکثر دمای امروز (شنبه) اهواز به 45 و فردا صبح حداقل به 31 درجه سانتی گراد برسد.
پدیده شرجی از اوایل مرداد ماه و با شدت و تداوم بیشتری نسبت به سال های گذشته، خوزستان را فرا گرفته است و در برخی نقاط خوزستان از مرز 90 درصد نیز گذشت.
گرد و غبار نیز در استان از اواسط هفته گذشته آغاز شد و با فعال شدن تعدادی از کانون های داخلی، گرد و غبار در تعدادی از شهرها به بیش از 66 برابر حد مجاز رسید.
3004/6064

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.