پانزده کودک دیگر هم در مسیر پناهجویی قربانی دریا شدند

روز یکشنبه در پی واژگونی یک قایق چوبی حامل پناهجویان در نزدیکی جزیره‌ی یونانی فارماکونیسی، ۳۴ پناهجو غرق شدند که ۱۵ نفر از آنها کودک و نوزاد بودند.
این بیشترین تعداد کشته‌شدگان در اثر واژگونی یک قایق در این آبها، از زمان شروع بحران اخیر پناهندگان بوده است.
زیگمار گابریل، معاون صدراعظم آلمان، اعلام کرده است که انتظار می‌رود تعداد مهاجرین به آن کشور در سال جاری، دویست هزار نفر بیش از تخمین قبلی وزارت کشور باشد و به یک میلیون نفر برسد.
کمیسیون اروپا امروز به‌طور رسمی برنامه‌‌ی دو ساله‌ی خود را برای توزیع ۱۶۰ هزار پناهجو میان ۲۲ کشور عضو اعلام خواهد کرد.

یک‌شنبه، سیزدهم سپتامبر، پلیس گشت ساحلی یونان از غرق شدن ۳۴ پناهجو در آب‌های دریای اژه خبر داد. تقریباً نیمی از غرق‌شده‌ها کودک و نوزاد بوده‌اند .
به گزارش رویترز، این بیشترین تعداد کشته‌شدگان در اثر واژگونی یک قایق در این آبها، از زمان شروع بحران اخیر پناهندگان بوده است.
پلیس گشت ساحلی اعلام کرد: «روز یکشنبه در پی واژگونی یک قایق چوبی حامل پناهجویان نزدیک به سواحل ترکیه و در ۵ کیلومتری شرق یک جزیره‌ی کوچک یونانی به نام فارماکونیسی، ۴ کودک شیرخوار، ۶ پسربچه و ۵ دختربچه غرق شدند.» ۳۰ نفر از سرنشینان آن قایق توانسته‌اند خود را به فارماکونیسی برسانند و ۶۸ نفر دیگر را هم گشت ساحلی یونان از آب بیرون کشیده و نجات داده است.
یکی از عکاسان خبرگزاری رویترز گفته که روز یکشنبه در جزیره‌ی لسبوس که در روزهای اخیر یکی از ورودی‌های اصلی پناهجویان به یونان بوده، تنها در طول ۹۰ دقیقه، شاهد رسیدن ۱۰ قایق به ساحل این جزیره بوده است.
این پناهجویان که اغلب سوری هستند، خود را از ترکیه به یونان می‌رسانند و از آنجا به سمت شمال می‌روند تا در کشورهای دیگر اروپایی، خصوصاً آلمان درخواست پناهندگی نمایند.
زیگمار گابریل، معاون صدراعظم آلمان، اعلام کرده است که انتظار می‌رود تعداد مهاجرین به آن کشور در سال جاری به یک میلیون نفر برسد؛ یعنی دویست هزار نفر بیش از آنچه که پیشتر وزارت کشور آلمان تخمین زده بود.
گابریل از دیگر کشورهای اروپایی خواسته تا در پذیرش پناهجویان، سهم منصفانه‌ای را برعهده بگیرند تا با تلاش جمعی در اروپا، به مقابله با این بحران بپردازند.
امروز، کمیسیون اروپا برنامه‌‌ی دو ساله‌ی خود را برای توزیع ۱۶۰ هزار پناهجو میان ۲۲ کشور عضو به‌طور رسمی اعلام خواهد کرد.
0,,18681070_303,00

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.