نگرانی واشنگتن از افزایش برتری هوایی روسیه

یک ژنرال آمریکایی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران از سرمایه‌گذاری روسیه برای مدرن کردن ناوگان نیروی هوایی این کشور ابراز نگرانی و اعتراف کرد واشنگتن در حال از دست دادن برتری هوایی در برابر مسکو است.

به گزارش فارس، یک ژنرال نیروی هوایی آمریکا روز دوشنبه با اشاره به آنچه به گفته وی تحرکات «هشدارآمیز» روسیه برای تقویت نیروی هوایی این کشور از زمان حمله لهستان در سال 2008 است گفت که از برتری هوایی واشنگتن در برابر مسکو کاسته می‌شود.

ژنرال «فرانک گورنک»، فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اروپا روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اقدام مسکو برای افزایش کیفیت و کمیت هواپیماها این کشور و هواپیماهای بدون سرنشین را نگران‌کننده دانست.

به گزارش رویترز، این ژنرال آمریکایی که در کنفرانس سالانه انجمن نیروی هوایی صحبت می‌کرد گفت: «می‌توانم صادقانه بگویم که برتری هوایی که ما داشتیم، در حال کم شدن است.»

گورنک، سرمایه‌گذاری روسیه برای مدرن کردن نیروی هوایی‌ این کشور و ساخت پدافندهای موشکی زمین به هوا را «هشدارآمیز» توصیف کرد.

مقام‌های آمریکایی در گذشته اغلب از اقدامات چین برای توسعه پدافندهای ضد جنگنده‌ها و بمب‌افکن‌ها «پنهان‌کار» آمریکایی و موشک‌های زمین به هوای پیشرفته ابراز نگرانی کرده‌اند. گورنک هشدار داد مسکو نیز در حال انجام اقداماتی مشابه است.

او گفت: «این مسئله‌ای، تنها مربوط به اقیانوس آرام نیست بلکه در اروپا همانقدر پررنگ است که در هر جای دیگر کره زمین. فکر نمی‌کنم جای بحثی باقی باشد که بگوییم آنها ضعف در توانمندی‌هایشان را از بین برده‌اند.»

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.