خودزنی تروریستها در پی پیشروی های برق آسای ارتش سوریه

خودزنی تروریستها در پی پیشروی های برق آسای ارتش سوریه

در نتیجه اختلافات بین گروههای مختلف تروریستی در سایه پیشروی های سریع و چشمگیر ارتش سوریه، ۱۵ تن از سرکرده های این گروهها از طریق ترور یا شیوه های مختلف پاکسازی، به هلاکت رسیدند.

به گزارش یک پارس به نقل از تسنیم، همزمان با پیشروی های سریع و چشمگیر ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور، اختلافات بین گروه‌های تروریستی نیز به شدت افزایش یافته است. این اختلافات در بسیاری از اوقات منجر به پاکسازی و ترور تعدادی از سرکرده‌های میدانی این گروهها شده است، و این امر بیانگر فروپاشی صفوف گروههای تروریستی در سوریه است.

بر اساس اطلاعات بدست آمده از ابتدای ماه جاری تاکنون، بیش از 15 تن از سرکرده های میدانی گروههای مختلف تروریستی در مناطق مختلف سوریه از طریق ترور و یا پاکسازی به شیوه‌های مختلف به دست گروههای مخالف کشته شده اند.

در تاریخ دوم ماه جاری میلادی (دوازدهم دی ماه) افراد ناشناس با یک بمب که آن را در جاده اصلی شرق شهر “جرجناز” در حومه ادلب در شمال سوریه کارگزاری کرده بودند خودروی یکی از سرکرده های نظامی “احرار الشام” به نام «عبدالقادر الضبعان» ملقب به “ابوتمیم” را هدف قرار دادند که در پی انفجار این بمب او و همراهانش به هلاکت رسیدند.

در تاریخ دهم ماه جاری میلادی (بیست و دوم دی ماه) نیز خودروی سرکرده گروه تروریستی “سرایا الشام” در روستای “ابدیتا” در “جبل الزاویه” واقع در ادلب با بمب هدف قرار گرفت که در پی انفجار این بمب او و یک سرکرده دیگر این گروه تروریستی کشته شدند.

مرکز دیده بان حقوق بشر وابسته به معارضان اعلام کرد که اشخاص ناشناس تلاش کردند با منفجر کردن بمب در مسیر خودروی سرکرده نظامی احرار الشام در جاده “الرامی – کفرحایا” در حومه ادلب او را ترور کنند، اما انفجار این بمب موجب زخمی شدن وی شد.

گروه تروریستی جیش الفتح نیز در تاریخ هفتم ماه جاری، (هفدهم دی ماه) 5 نفر از افراد مسلح در ادلب را به جرم اینکه آنها مسئول ترورها در این شهر هستند، اعدام کرد.

از ابتدای سال جدید میلادی روند ترور بین گروههای تروریستی در جنوب سوریه بویژه با آغاز عملیات نظامی سوریه در شهر “الشیخ مسکین” در حومه شمالی شهر درعا به شدت افزایش یافته است.

در همین راستا برخی منابع تاکید کردند که در تاریخ سوم ماه جاری میلادی، (سیزدهم دی ماه) «ابوعلی العلوه» یکی از سرکرده های گروه تروریستی “جیش الحر” با یک موتورسیکلت بمب‌گذاری شده در شهر “إنخل” واقع در حومه غربی درعا هدف قرار گرفت که انفجار این موتور منجر به جراحت شدید وی شد.

همچنین یکی از سرکرده های گروه تروریستی النصره به نام “ابورغد” ملقب به “الباشق” در تاریخ یازدهم ماه جاری میلادی، (بیست و یکم دی ماه) از سوی اشخاص ناشناس در منطقه واقع شده در نزدیکی شهر “ام المآذن” در حومه درعا هدف تیراندازی قرار گرفت و کشته شد. ابورغد یکی از مهمترین سرکرده های نظامی النصره است که در بسیاری از مسائل سخن او فصل الخطاب بود.

از سوی دیگر عناصر وابسته به گروه تروریستی موسوم به گردان “شهداء الیرموک” وابسته به گروه تروریستی داعش در تاریخ پانزدهم ماه جاری میلادی (بیست و پنجم دی ماه) به سوی خودروی مسئول امنیتی جبهه النصره به نام “أنس ابو نبوت” و یکی از همراهانش تیراندازی کردند که در پی این تیراندزی این سرکرده النصره به هلاکت رسید.

در شهر حمص در مرکز سوریه نیز افراد مسلح، “ابوراتب الحمصی” سرکرده احرار الشام در این شهر را به ضرب گلوله به هلاکت رساندند.

دفع حمله شدید تروریستها به غوطه شرقی دمشق

ارتش سوریه حمله شدید عناصر تروریستی النصره و جیش الإسلام به مواضع خود در شمال ایستگاه هوا فضا در منطقه “خرابو” واقع در غوطه شرقی دمشق را دفع کرد.

در همین راستا یک منبع نظامی تاکید کرد که سربازان ارتش سوریه، دلیرانه از مواضع خود دفاع کردند و مانع از دستیابی تروریستها به اهداف شومشان شدند.

شمارش معکوس برای آزادسازی روستای “عرن”

ارتش سوریه برای حمله به روستای “عرن” در حومه حلب که تنها منطقه باقی مانده برای آزادسازی شهر استراتژیک “الباب” و شهر “تادف” است، آماده می شود و این در حالی است که ارتش سوریه 18 کیلومتر با روستای “الراعی” که در فاصله کمتر از دو کیلومتری مرزهای ترکیه واقع است فاصله دارد.

و خبر دیگر اینکه منابع آگاه پیش بینی کردند که توافق بر سر عقب نشینی عناصر گروه تروریستی داعش و النصره و سایر گروههای تروریستی از جنوب دمشق در خلال 72 ساعت آینده آغاز شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.