مهاجرت سید حسن خمینی به قم پس از رد صلاحیت

،پس از گذشت روزهای پرحاشیه و جنجال سازی رسانه های زنجیره ای و تندرو اصلاح طلب؛ بالاخره فرزند سید حسن خمینی اعلام کرد که پدرش با توجه به عدم شرکت در آزمون مربوط به مجلس خبرگان، احراز صلاحیت نشده است.

در همین حال شنیده شده است اندکی قبل از نهایی شدن این موضوع، سید حسن خمینی در ملاقات با یکی از روحانیون نزدیک به هاشمی رفسنجانی اعلام کرده است : «اگر صلاحیت من رد شود مسئولیت های مربوط به بیت امام را تحویل داده و برای ادامه درس و بحث به قم خواهم رفت.»

سید حسن خمینی که متولد 1351 می باشد؛ از اسفند 1373 تا کنون مدیریت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) را بر عهده دارد. آخرین جنجال مربوط به این موسسه مربوط به بودجه پیشنهادی عجیب دولت تدبیر برای آن در سال ۹۵ بود که معادل 59۵ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است. رقمی که 90 میلیارد ریال بیشتر از بودجه حوزه هنری است.

از دیگر جنجال های رسانه ای پیرامون سید حسن خمینی می توان به انتقادات گسترده از هزینه های نامتجانس با تفکر امام خمینی در حرم ایشان و نیز عضویت وی در هیأت امنای دانشگاه آزاد بدون سابقه جدی در محیط دانشگاهی اشاره کرد.

رد صلاحیت وی در حالی رخ داده است که در روزهای اخیر تأیید و تکذیب های متعددی از قول علما درباره وی منتشر شده بود که یکی از جدی ترین آنها از قول آيت الله مومن بود. مطلبی که منجر به واکنش ایشان در ديدار با تعدادي از اساتيد حوزه شد که ضمن تکذیب مطالبي كه به نقل از ایشان در فضاي مجازي منتشر شده است، تصریح کرده اند: «من هيچ قولي به كسي در مورد تاييد صلاحيت نداده ام و به هيچ كس هم نگفتم در امتحان خبرگان شركت نكند. من تعجب مي كنم كه اينها اينقدر بي اخلاقي مي كنند.»

همچنین گفته می‌شود که برخلاف شایعات موجود، آیت الله مؤمن تقریراتی که حاصل هم اندیشی جمعی باشد را اثباتگر اجتهاد ندانسته‌اند.
نما

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.