ایرانی‌ها در هر شرایطی از اسد دفاع می‌کنند

وزیر خارجه فرانسه می‌گوید که موضع مسکو و تهران در قبال تحولات سوریه با هم متفاوت است و ایرانی‌ها در هر شرایطی از بشار اسد دفاع می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه امروز در خصوص تحولات سوریه سخن گفت و مدعی شد که ملت فرانسه نقشی متمایز در ایجاد صلح و ثبات در جهان دارند.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سنای فرانسه، فابیوس ابتدا به حضور تروریست‌های داعش در خاک سوریه اشاره کرد و در توجیه حمله جنگنده‌های کشورش به خاک این کشور گفت که «فرانسه از جانب عناصر داعشی حاضر در مناطق تحت سیطره این گروه، در خطر است.»

فابیوس ادامه داد: «ما به نام دفاع مشروع از امنیت فرانسه به داعش حمله می‌کنیم.»

در ادامه سخنان دیپلمات فرانسوی به بازیگران مهم در تحولات سوریه کشید و گفت: «روسیه و ایران مواضع همسانی در قبال سوریه ندارند. ایرانیان هر اتفاقی که بیافتد از اسد دفاع می‌کنند.»

وزیر خارجه فرانسه در خصوص پرواز رافائل‌های ارتش کشورش بر فراز آسمان سوریه که امروز اعلام شده بود «با ائتلاف تحت رهبری آمریکا، هماهنگ نمی‌شود» هم اظهارنظر کرد و گفت که به دلائل امنیتی، پروازهای شناسایی کماکان ادامه خواهد داشت.

فابیوس در خصوص «نقش فرانسوی در جنگ‌های بین‌الملل» گفت: «فرانسه یک کشور مستقل استا. برخی اوقات وارد شدن به برخی جنگ‌ها، در راستای ارزش‌های فرانسه است؛ این نقش فرانسه است.»

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.