ملاقات سفیر سوریه با رییس مجلس

عدنان محمود، سفیر جمهوری عربی سوریه بعد از ظهر چهارشنبه با دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این دیدار سفیر سوریه با ارائه گزارشی از آخرین تحولات جاری در کشورش با اشاره به حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از روند مقاومت مردم سوریه در مقابل تروریست‌های تکفیری گفت: مردم و مسوولان سوریه همواره قدردان حمایت‌های کشور دوست و برادر، جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند.

وی افزود: اولویت اصلی برای جامعه بین‌المللی باید مقابله با تروریسم و مبارزه با تروریست‌هایی باشد که در خاک سوریه به ارتکاب جنایت می‌پردازند.

سفیر سوریه در تهران در ادامه گفت:‌ همان گونه که رییس‌جمهور سوریه اخیرا تاکید کرده‌اند مقاومت در برابر تروریست‌ها و گروه‌های تکفیری هم‌چنان ادامه خواهد یافت.

عدنان محمود افزود: جایگاه و موقعیت و نقش جمهوری اسلامی ایران در قبال مسأله سوریه بسیار مهم و حیاتی است و این حقیقتی است که کشورهای غربی و بسیاری از دیگر کشورها به آن اذعان دارند.

در ادامه این دیدار لاریجانی با اشاره به مقاومت مردم و مسوولان سوریه در مقابل با هجمه تروریست‌های تکفیری گفت: مردم سوریه در کنار رهبران آن دوران‌های سخت و دشواری را در سال‌های اخیر از سرگذرانده‌اند و این مقاومت به معنای واقعی کلمه ستودنی است.

وی با بیان این که حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم سوریه، بر مبنای یک وظیفه دینی و اخلاقی صورت می‌گیرد خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به حمایت‌های خود از سوریه ادامه می‌دهد و بر این اعتقاد است که با یک راهبرد و ابتکار نوین سیاسی باید به رهبران سوریه فرصت داد مشکلات داخلی خود را حل کنند و بر تروریست‌ها فائق آیند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.