طالبان برای وصل برق کابل شرط گذاشت

اخبار,اخبار بین الملل,طالبان

گروه طالبان اعلام کرده است، در صورتی که نیروهای ارتش عملیات خود در شهرستان «دند غوری» استان بغلان را متوقف کنند، آنان اجازه خواهند داد تا دکل برق منطقه «دند شهاب الدین» تعمیر شود.

افغانستان روز دوشنبه اعلام کرد که طالبان این شرط را روز گذشته «یکشنبه» با بزرگان قومی در بغلان که برای گفت وگو به منظور وصل برق شهر کابل نزد آنان رفته بودند، مطرح کرده اند.

دو هفته پیش زمانی که نیروهای ارتش افغانستان برای پاکسازی شهرستان دند غوری، حملات خود را به این شهرستان آغاز کردند، گروه طالبان دکل توزیع برق وارداتی از ازبکستان به کابل را در منطقه «دند شهاب الدین» شهرستان دند غوری استان بغلان منفجر کردند.

با گذشت دو هفته از آغاز عملیات نیروهای ارتش افغانستان در شهرستان دندغوری تاکنون پیشرفتی صورت نگرفته و شهر کابل در این مدت در تاریکی بسر می برد.

قطع شدن برق کابل در استان بغلان خسارات مالی قابل توجهی را نیز به دولت افغانستان تحمیل کرده است زیرا ریاست برق کابل مجبور شد برای تامین برق برخی از ادارات در یک شبانه روز نزدیک به 60 هزار لیتر گازوئیل مصرف کند که قیمت هر کیلووات برق به 32 افغانی می رسد.

طالبان با ارسال نامه ای به خبرگزاری پژواک افغانستان گفته است که اگر دولت اجازه وصل کردن برق کابل را می خواهد باید نیروهای خود را از این شهرستان خارج کند.

اخبار بین الملل – ایرنا

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.