چرا از حکم بابک زنجانی استقبال نشد؟

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

مردم می‌گویند حالا زنجانی و دو نفر دیگر اعدام می‌شوند، نتیجه آن چیست. مگر زنجانی و دو متهم دیگر از آسمان آمده بودند که به تنهایی هر کاری بکنند و هیچ کس دیگری جز این افراد در فساد نفتی دخیل نباشد. مردم نه تنها از صدور حکم زنجانی شاد نیستند بلکه ابراز ناراحتی می‌کنند.

اینکه چرا صدور حکم اعدام متهمان پرونده فساد نفتی در جامعه واکنشی در پی نداشته و کمتر مورد اقبال مردم قرار گرفته است، وابسته به چند دلیل است. اول آنکه مردم می‌گویند حالا زنجانی و دو نفر دیگر اعدام می‌شوند، نتیجه آن چیست. مگر زنجانی و دو متهم دیگر از آسمان آمده بودند که به تنهایی هر کاری بکنند و هیچ کس دیگری جز این افراد در فساد نفتی دخیل نباشد.

مردم نه تنها از صدور حکم زنجانی شاد نیستند بلکه ابراز ناراحتی می‌کنند، مردم صرفا دنبال اعدام نیستند. مردم عدالت را می‌خواهند. یعنی آنکه هرکسی منصفانه به سزای اعمالش برسد. باید با هرکسی که تخلف کرده است برخورد شود.

این برای مردم قابل هضم نیست که سه نفر به تنهایی دکل می‌بردند و می‌آوردند، نفت می‌بردند و می‌آوردند. بدون شک در پشت پرده این پرونده افرادی ازدولت قبل بودند که زمینه را مهیا کرده و تخلفات را سرو سامان بخشیدند.

عامل دیگر اقبال کم مردم از صدور حکم اعدام بابک زنجانی این است که مردم در واکنش به صدور حکم اعدام آنها می‌پرسند که پول‌های رفته چه می‌شود. مگر با اعدام می‌توان مردم را قانع کرد که از بیت‌المال صرف نظر کنند. آیا اعدام پول‌ها را به مردم برمی‌گرداند که از ایشان بخواهیم بابت اعدام خوشحال باشند.

دلیل دیگری هم می‌توان برای این مسئله در نظر گرفت که البته من آن را خیلی جدی نمی‌دانم. اینکه حجم بالای اخبار درباره مفاسد وسیع اقتصادی و مالی باعث شده تا چنین موضوعاتی برای مردم عادی شود و حساسیت قبل را نداشته باشند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،نماینده مجلس
اخبار سیاسی – روزان

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.