حکم اعدام ٢ سارق متجاوز در پردیس تایید شد

 ٢ سارق متجاوز پس از تأیید حکمشان ازسوی هیأت قضائی دیوانعالی کشور، به ‌زودی اعدام می‌شوند.

حیدر فتاحی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس درباره جزییات پرونده دو سارق متجاوز به عنف در شهرستان پردیس گفت: «پرونده درباره اتهامات دو سارق بود که این افراد برحسب شکایات و گزارش‌ها، متهم به سرقت و تجاوز به نوامیس مردم شدند. این پرونده پس از وصول گزارش‌ها و دستورات قاطع دستگاه قضائی و پیگیری‌های ویژه دادستانی پردیس و تعامل ناجا پس از مدتی منجر به شناسایی و دستگیری متهمانی که متواری شده بودند، شد.»
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس درباره شیوه سرقت این سارقان متجاوز گفت: «این متهمان، ٢٠ و ٢٢ساله هستند و یکی از این افراد سوابقی درپرونده خود دارد، اما شیوه سرقت آنها متفاوت بوده است.» فتاحی با بیان این‌که این سارقان در دو زمان مختلف اقدام به سرقت می‌کردند، ادامه داد: «برخی از سرقت‌ها صبح و برخی شب بوده است. در سرقت‌های صبح سارقان در انتظار خروج افراد از خانه‌ها بودند و بعد از اطمینان از خروج افراد به سمت محل کار، وارد منازل می‌شدند.

 

در برخی موارد با زنگ زدن و اطمینان از خالی بودن خانه از دیوار وارد می‌شدند و در برخی منازل دیگر عموما با زنان مواجه می‌شدند که با اعلام این‌که مامور کنترل کنتور هستیم، با ضرب و شتم فرد وارد خانه شده و هنگام سرقت این زنان را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند که چندین پرونده سرقت‌های این سارقان به این شیوه بوده است. در روش‌های دیگر، سارقان شب‌ها با ورود از دیوار به منازل خالی اقدام به سرقت می‌‌کردند.

 

در این بین، شکات زیادی شکایات خود را اعلام کردند، اما برخی شکات در هنگام رسیدگی به پرونده به‌ویژه در بحث سرقت‌ها اعلام گذشت کردند و برخی از شکات نیز پایبند به شکایت خود بودند.» دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس تصریح کرد: سرقت به عنف و تجاوز جزو جرایم غیرقابل گذشت است؛ به همین دلیل به‌عنوان مدعی‌العموم ورود کرده و پس از شناسایی و دستگیری متهمان و ارجاع به شعبه برای این دو سارق کیفرخواست صادر شد.

 

پس از صدور کیفرخواست در روز ١٦ شهریور‌ماه‌ سال ٩٤، حکم محکومیت این مجرمان صادر شد و با اعتراض این افراد به حکم صادرشده پرونده در دیوان‌عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت و پس از مدتی احکام صادرشده مورد تأیید قرار گرفت و پرونده برای اجرای حکم به دادسرای پردیس ارجاع شده و این حکم در ماه‌های آینده اجرا خواهد شد. حوزه کاری مجرمانه این سارقان در تمام شهرهای شهرستان پردیس بوده که حکم هر دونفر اعدام است و در آینده درخصوص اجرای حکم در ملأعام یا در زندان تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

مردم بدانند بزه‌ سرقت غیرقابل گذشت است و جنبه عمومی دارد؛ اگر شاکی هم رضایت بدهد، مدعی‌العموم این نوع پرونده‌ها را پیگیری خواهد کرد. یک جنبه بسیار اشدتر از سرقت، بزه از سرقت به عنف همراه با سایر جرایم است که مانند این پرونده تجاوز به نوامیس مردم نیز درحین سرقت را انجام دادند و دراین صورت، اشد مجازات اعدام صادر خواهد شد. دستگاه قضا در بحث مجازات سرقت و تجاوز مماشاتی با افراد نخواهد کرد و آن افرادی هم که این فکر به ذهنشان خطور می‌کند و به هر شکل مشارکت، معاونت، اغفال توسط دیگر مجرمان به دنبال اینگونه عناوین مجرمانه می‌روند، بدون شک برخورد قطعی و قانونی اعمال و اجرا خواهد شد.»

اخبار  حوادث  – فارس

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.