دسته‌ها
اخبار روز

نامه رحمانی فضلی به وزیر کشور عربستان

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نامه‌ای به وزیر کشور عربستان سعودی همکاری با نیروهای امدادی ایران مستقر در مکه مکرمه و صحرای منا را خواستار شد و آمادگی ایران را برای اعزام نیروهای امدادی و کمک های پزشکی لازم اعلام کرد.
به گزارش ایسنا،‌ عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در پی حادثه خونین مکه در نامه ای به “محمد بن نایف،‌ وزیر کشور عربستان سعودی” آورده است: “متاسفانه عید اکبر مسلمین در موسم تمتع امسال با حادثه دلخراش جان باختن صدها زائر بیت الله الحرام محزون گردید، حوادث اخیر در مراسم حج تمتع امسال که منجر به جان باختن و مجروح شدن تعداد زیادی از زائران حرم امن الهی از جمله زائران ایرانی شد نگرانی شدیدی را در جامعه اسلامی ایجاد کرده است که جا دارد به طور دقیق علت بروز چنین حوادث تلخی بررسی شود و تلاش مضاعفی برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث صورت پذیرد.
به عنوان وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران از شما می خواهم به مسئولان سعودی دخیل در امر حج دستور دهید تا نهایت همکاری را با نیروهای امدادی جمهوری اسلامی ایران مستقر در مکه مکرمه و صحرای منا داشته باشند تا امور زائران ایرانی هر چه سریعتر ساماندهی شود. همچنین آمادگی کشور خود را برای اعزام نیروهای امدادی و کمک های پزشکی لازم اعلام می دارم.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *