حضور ایران در سوریه کار داعش را یکسره خواهد‌کرد

فرمانده مرکزی نیروهای دفاع ملی حسکه سوریه تاکید کرد که امروز ملت سوریه به قدرت نظامی ایران و روسیه برای مبارزه با تروریسم اعتماد کرده‌اند و هیچ قدرت سیاسی در جهان اجازه ندارد که به جای ملت سوریه تصمیم بگیرد.

شیخ «فایز عبدالرحمن شیخ نامس»، فرمانده مرکزی نیروهای دفاع ملی مناطق «حاره نظامی» و «حاره نامس» در شهر حسکه در شمال شرق سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، اظهار داشت: اخبار حاکی از آمادگی‌های داعش برای حمله جدید به حسکه نشان می‌دهد که گردانندگان تروریسم در سوریه همچنان بر تهدید این استان اصرار دارند که نماد همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و طوائف مختلف سوری است.

وی افزود: این در حالی است که مقاومت مردم حسکه در برابر حملات داعشی‌ها ثابت می‌کند که سوریه پیروز خواهد شد.

شیخ نامس گفت: مقاومت مردمی حسکه اطلاعاتی بدست آورده مبنی بر اینکه داعش 800 تن از عناصر خود را از خاک عراق و شمار زیادی را هم از شرق سوریه در ریف دیر الزور فراخوانده است.

وی افزود: این در حالی است که داعش در شهر الشدادی در ریف جنوبی استان حسکه با تعطیل کردن اجباری کافی نت‌ها و قطع برنامه‌های رادیو تلویزیون‌های ماهواره‌ای تلاش می‌کند مردم این شهر را از اخبار درگیری‌های پیرامون خود و شکست‌های متوالی تروریست‌ها بخصوص در الجزیره سوریه بی‌اطلاع نگاه دارد.

شیخ نامس افزود: گروه‌های دفاع مردمی از محبوبیت گسترده مردمی در مناطق تحت سیطره داعش برخوردار هستند، به همین دلیل اطلاعات محرمانه مهمی را برای مقابله با تروریست‌ها بدست آورده و از سطح آمادگی بسیار بالایی برای رویارویی با هر خطر آتی برخوردارند.

فرمانده نیروهای دفاع ملی در حسکه گفت: مشکل اصلی امروز حسکه موضع منفعلانه برخی شیوخ عشایر در این منطقه و برخی شخصیت‌هایی است که در داخل جامعه عشایری صاحب نفوذ هستند، چرا که به رغم لو رفتن توطئه‌ها علیه سوریه تفکرات تنگ نظرانه‌ای داشته و به دنبال منافع شخصی خود و نه منافع ملی کشورشان هستند.

وی افزود: در عین حال این‌ها شمار اندکی هستند و اگر بخواهند دست از مواضع کنونی خود برندارند گویی خودکشی سیاسی و ملی کرده اند.

شیخ نامس ضمن تقدیر حمایت‌های ایران و روسیه به سوریه در طول بحران این کشور اظهار داشت: جبهه گسترده‌ای که ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق دعوت به تشکیل آن کرده است، شامل حضور مستقیم ایران در خاک سوریه نیز خواهد شد، چرا که تهران و دمشق طی دهه‌های گذشته تاکنون از حال و سرنوشت مشترکی برخوردار بوده‌اند، علاوه بر اینکه ارتش و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران از قدرت نظامی آشکار و رو به رشدی برخوردار هستند.

وی افزود: امروز ملت سوریه نیز از حضور ایران و روسیه و قدرت نظامی هر کشور دوستی در خاک خود برای مبارزه با تروریسم استقبال می‌کنند و این امر مشروعیت درخواست دولت سوریه برای حمایت نظامی کشورهای دوست و متحد خود را ثابت می‌کند.

شیخ نامس در پایان سخنان خود گفت: ملت سوریه که طی سال‌های اخیر همبستگی کامل خود را با ارتش و دولت خود در مبارزه با تروریسم نشان داده است از تشکیل جبهه گسترده مبارزه با تروریسم احساس آرامش خاطر می‌کند بنابراین هیچ قدرت سیاسی در جهان در هر جایگاهی که باشد اجازه ندارد که تصمیم ملت سوریه را مصادره کرده و سخنگوی آن باشد.

رهبر مقاومت مردمی حسکه تصریح کرد: امروز مردم سوریه به روسیه و ایران بیش از رژیم‌های حاکم بر شیخ‌نشین‌های حاشیه خلیج فارس و همچنین آمریکا برای مبارزه با تروریسم اعتماد دارند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.