راز ربودن ۲۷۴ دختر نیجریه‌ای + عکس

ویدیوی تازه‌ای منتشر شده است که این احتمال را تقویت می‌کند که دختران نیجریه‌ای که در سال ۲۰۱۴ به دست گروه تروریستی “بوکوحرام” ربوده شدند، زنده‌ هستند.

در این ویدیو که ابتدا در اختیار شبکه‌ی خبری سی‌ان‌ان قرار گرفت، شماری از دخترهای نوجوان با حجاب جلوی دوربین حاضر شده، می‌گویند که حال‌شان خوب است.

گروه تروریستی “بوکوحرام” در سال ۲۰۱۴ به مدرسه‌ دخترانه‌ای در یکی از مناطق دورافتاده‌ی نیجریه هجوم برد و ۲۷۴ دختر دانش‌آموز را ربود.

راز ربودن ۲۷۴ دختر نیجریه ای فاش شد! + عکس

چندی بعد بعضی از این دختران موفق به فرار شدند. اما از سرنوشت ۲۱۹ تن از این دختران هنوز خبری نیست.

به گزارش دویچه‌وله ربوده شدن دختران جوان توسط “بوکوحرام” انتقاد وسیعی در سراسر جهان برانگیخت. در شبکه‌های اجتماعی “هشتگی” که برای حمایت از دختران نوجوان پا گرفت، میلیون‌ها بار استفاده شد.

شخصیت‌های شناخته‌شده جهانی از جمله میشل اوباما، بانوی اول آمریکا و دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس با استفاده از هشتگ یادشده خواهان آزادی دختران شدند.

بوکوحرام بعدها بارها به مناطق دیگر حمله‌ور شد و دختران و زنان را ربود. “یونیسف” (بازوی سازمان ملل در امر حمایت از کودکان) در گزارشی اعلام نمود که حملات و خشونت‌های این گروه تروریستی ۸۰۰هزار کودک نیجریه‌ای را آواره یا از تحصیل محروم کرده است و دست‌کم 2000 دختر و زن به دست اعضای این گروه ربوده شده‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که این ویدیوی تازه احتمالا در کریسمس گذشته ضبط شده است. در ویدیو تنها ۱۵ تن از دختران ربوده‌شده حضور دارند.

 

راز ربودن ۲۷۴ دختر نیجریه ای فاش شد! + عکس

خانواده‌های دختران ربوده‌شده و بسیاری دیگر از شهروندان نیجریه نگران هستند که گروه تروریستی بوکوجرام از دختران به عنوان “سپر انسانی” استفاده کند یا با نصب بمب به آن‌ها، دختران را در عملیات‌های انفجاری به کار گیرد.

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.