مدیریت برگزاری حج باید از عربستان سعودی گرفته شود!

 

حجت‌الاسلام صادق ابراهیمی امام جمعه موقت سبزوار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهر با اشاره به حوادث خون‌بار مکه و منا اظهار کرد: مدیریت برگزاری مراسم حج و شهرهای مکه و مدینه باید از عربستان سعودی گرفته شود.

وی بابیان اینکه مسئله اداره مراسم حج و شهرهای مدینه و مکه باید به یک هئیت اسلامی واگذار شود، تصریح کرد: این دو شهر باید به عنوان شهرهای بین‌المللی اسلامی اعلام شود و مدیریت آن باید از یک کشور خاص گرفته شود.

خطیب جمعه سبزوار با بیان اینکه جان باختگان حادثه مکه و منی در حقیقت شهدای بیت‌الله الحرام هستند، خاطرنشان کرد: رژیم آل‌سعود با این خیانت‌های مختلف نشان داد که لیاقت اداره مهم‌ترین شریان حیاتی جهان اسلام را ندارد.

وی با اشاره به اینکه دولت گذشته عربستان سیاستی میانه رو نسبت به دیگر مذاهب اسلامی به‌ویژه شیعیان داشت عنوان کرد: متاسفانه جریان امروز حاکم بر عربستان یک جریان سیاسی تندرو نسبت به شیعیان است و دارای اعتقادات سلفی تندروگرایانه و معتقدند که کعبه و قبر مطهر نبی مکرم اسلام باید ازبین برود.

ابراهیمی در ادامه به مسئله تجاوز رژیم سعودی به کشور یمن اشاره کرد و گفت: متاسفانه امروز سلحشوران یمن در یک تنگنای جدی قرار گرفته‌اند و ما امروز شاهد هستیم که از کشورهای بحرین، قطر، امارات، مراکش برای جنگ با شیعیان این کشور نیرو اعزام شده است.

وی با بیان اینکه رژیم سعودی با بمباران مساجد و کشتار نمازگزاران عید قربان ثابت کرد که جنایتکارترین رژیم در طول تاریخ پس از رژیم منحوس صهیونیستی است، افزود: شیعیان و برادران اهل تسنن باید بسیج شود زمینه نابودی این رژیم را فراهم کنند.

امام جمعه موقت سبزوار با اشاره به حضور نظامی روسیه در مسئله حمله به داعش و کمک به حکومت سوریه اضافه کرد: البته دولت روسیه به دنبال منافع خود در دریای مدیترانه است و می‌خواهد مواضع خود را در آن منطقه حفظ کند، اما حضورش در کنار مسلمین برای جنگ با داعش یک فرصت محسوب می‌شود.

وی به فرارسیدن روزهای دفاع مقدس نیز اشاره کرد و افزود: در دوران دفاع مقدس رزمندگان ما ثابت کردند که می‌توان با سلاح ایمان در برابر هر دشمنی ایستاد.

ابراهیمی به سفر ریاست‌جمهوری به مجمع سالیانه سازمان ملل متحد اشاره کرد و گفت: انتظار ملت ایران از رئیس‌جمهور این است که پیام ملت ایران و امت اسلامی را به گوش جهانیان برساند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.