اقدام مشکوک آل سعود در گردن زدن مقامات عربستان

image

در حالیکه روز گذشته همگان در شوک و اندوه فاجعه منا بودند ناگهان روزنامه الدیار لبنان خبر داد که ۲۸ نفر از مقامات و مسئولان سعودی بعنوان مقصر شناسایی شده و سلطان سلمان دستور قطع سر آنها را صادر کرده است.
اقدام مشکوک آل سعود در گردن زدن مقامات عربستان
گروه اجتماعی- اعلام این خبر در حالیکه هنوز ابعاد فاجعه به درستی روشن نبود و حتی دلیل اصلی این حادثه مرگبار نیز مشخص نشده تعجب همگان را برانگیخت.

یک منبع آگاه در گفتگو با افکار در این مورد گفت: سرعت عمل پادشاه عربستان در اتخاذ چنین تصمیمی احتمال مقصر بودن خاندان سعود در بروز این فاجعه را بیشتر می کند.

به گزارش افکارخبر، وی با اشاره به احتمال مقصر بودن فرزند ملک سلمان که روز گذشته در مراسم حضور داشته است افزود: برخی معتقدند ازدحام جمعیت حجاج بدلیل عبور این فرد پیش آمده و بنابراین می توان گفت صدور این حکم برای منحرف کردن افکار عمومی و به نوعی فرار رو به جلوست.

این منبع آگاه تاکید کرد: به قتل رساندن ۲۸ نفر از عوامل اجرایی مراسم مسلما نمی تواند بار مسئولیت را از دوش خاندان سعود و شخص ملک سلمان بردارد، چرا که در اولین سال زعامت وی این حوادث تلخ رخ می دهد.

گفتنی است هنوز دلیل اصلی فاجعه منا که روز گذشته منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۳۰۰۰ حاجی شد مشخص نیست و در حالیکه شاهدان عینی بستن یکی از راه های اصلی را عامل بروز این فاجعه می دانند، مسئولان سعودی با سلب مسئولیت از خود حجاج قربانی شده را مقصر این فاجعه معرفی کرده اند!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.