وزارت بهداشت عربستان آمار خود را شایعه خواند!

وزارت بهداشت عربستان آمار خود را شایعه خواند!

مدت کوتاهی پس از اعلام افزایش تعداد کشته شدگان فاجعه منا از طریق سایت رسمی وزارت بهداشت عربستان سعودی، این وزارتخانه در اقدامی سؤال برانگیز در صفحه تویتر خود این آمار را تکذیب کرد.
وزارت بهداشت عربستان آمار خود را شایعه خواند!
به گزارش افکارخبر، وزارت بهداشت عربستان در صفحه تویتر خود مدعی شد که خبرهای منتشر شده به نقل از وزیر بهداشت مبنی بر افزایش تعداد کشته شدگان در منا به بیش از ۴ هزار نفر، صحت ندارد.

این وزارتخانه درخواست کرد که در این خصوص از شایعه خودداری شود.
انتشار این بیانیه عجیب درحالی است که پیش از این سایت رسمی وزارت بهداشت عربستان سعودی در خبری به نقل از “حمد بن محمد الضویلع” از دریافت عکس ۴۱۷۳ تن از حاجیانی خبر داد که روز پنجشنبه در فاجعه منا، جان خود را از دست دادند. وزارت بهداشت عربستان همچنین پس از اعلام این آمار تاکید کرد که تنها مرجع رسمیِ اعلام اسامی جان باختگان خواهد بود.

تا پیش از این شمار کشته شدگان فاجعه منا، ۷۶۹ نفر اعلام شده بود.

* تعداد کشته شدگان بسیار بیشتر از آمار رسمی است!

با این حال یک مقام نیجریه ای گفته است که شمار کشته‌شدگان در منا بیش از ۷۶۹ نفری است که مقامات عربستان اعلام کرده‌اند.
این مقام نیجریه ای پس از بازدید از سردخانه ها در عربستان گفت که گمان می کند تعداد کشته شدگان بیش از ۱۰۰۰ نفر باشد.

همزمان گزارش شده که تصاویر اجساد هزار و صد زائر کشته شده به دیپلمات های پاکستانی، هندی و اندونزیایی نشان داده شده است.

اندونزی هم به تازگی از واکنش کند مقامات عربستان به واقعه منا انتقاد کرده و گفته است که دیپلمات های این کشور تنها چند روز پس از این فاجعه توانسته اند به اجساد و مجروحان اندونزیایی دسترسی پیدا کنند.

سایت مغربی “هسپرس” نیز تأکید کرد، برخی حجاج که اسامی آنان به عنوان افراد مفقود شده از سوی وزارت امور خارجه این کشور اعلام شده است، در فاجعه منا کشته شده اند و اجساد آنان در سردخانه شهرک “المعیصم” در مکه مکرمه قرار دارد.

هسپرس به نقل از یکی از حجاج مغربی که وارد یکی از سردخانه ها شده است تأکید کرد، به دلیل آنکه تعداد اجساد حجاج کشته شده بسیار زیاد است، مسؤولان سردخانه اجساد را در سالنها رها کرده اند و به دلیل نامناسب بودن دمای هوا برخی اجساد متورم و یا متعفن شده‌اند

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.