دسته‌ها
اخبار روز

گسترش دامنه حملات روسیه در سوریه

جنگنده‌های ارتش روسیه با ادامه حملات خود علیه مواضع گروه‌های مخالف در سوریه، دامنه این حملات را نیز گسترش داده‌اند. همزمان گزارش‌ها حاکی از آن است که حزب‌الله لبنان با کمک ارتش سوریه برای آغاز عملیات زمینی گسترده‌ای در شمال سوریه آماده می‌شود.

1443766901845_560d7059c4618864758b4602.jpg

به گزارش یک پارس به نقل از خبرگزاری ایسنا، در حملات جدید ارتش روسیه در سوریه، استان‌های ادلب، لاذقیه و الرقه، که پایتخت خلافت خودخوانده داعش محسوب می‌شود نیز به فهرست اهداف جنگنده‌های روسی افزوده شده است. جنگنده‌های روسیه برای سومین روز پیاپی مواضع تروریست‌ها در شهرها و مناطقی در استان‌های لاذقیه، ادلب، حمص، الرقه و حماه هدف قرار دادند.

جنگنده‌های روسی روز گذشته از فرودگاه نظامی حمیمیم در استان لاذقیه در شمال غرب سوریه حملات خود را با جنگنده‌های سوخو به مناطقی در ادلب در شمال غرب و رقه در شمال شرق و حماه و حمص در مرکز سوریه انجام دادند.

در همین حال وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بیش از 50 جنگنده و بالگرد جنگی و همچنین ده‌ها تفنگدار ویژه دریایی و چترباز را در سوریه مستقر کرده است. این نخستین بار است که مسکو رسماً حجم تجهیزات نظامی خود در سوریه را اعلام می‌کند.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز گزارش داد که اخباری مبنی بر عملیات نظامی گسترده در شمال سوریه منتشر شده است که نظام سوریه با حمایت نیروهای حزب‌الله لبنان و همچنین نیروهایی از عراق آماده تدارک آن هستند.

این عملیات زمینی که قرار است در استان‌های ادلب، حمص، حماه و اطراف دمشق انجام شود همزمان با حملات هوایی روسیه است و هدف از آن کنترل کامل بر ساحل سوریه و استان‌های مجاور دمشق اعلام شده است.

یک پاسخ به «گسترش دامنه حملات روسیه در سوریه»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *