دسته‌ها
اخبار روز

اوباما به ایران و روسیه هشدار داد/ داعش تقویت می‌شود!

واکنش رئیس جمهور آمریکا به سومین حمله به تروریست‌ها؛
اوباما به ایران و روسیه هشدار داد/ داعش تقویت می‌شود!
رئیس جمهور آمریکا که در یکسال گذشته در مبارزه با داعش موفقیت چندانی نداشته از اینکه روسیه برای نابودی تروریست‌ها وارد میدان شده نگران است. دولت آمریکا با تقسیم‌بندی تروریست‌ها به خوب و بد، معتقد است حمله به تروریست‌های خوب موجب تقویت تروریست‌های بد می‌شود!

به گزارش یک پارس به نقل از جام نیوز، دولت آمریکا که در مبارزه با داعش در یکسال گذشته موفقیتی به دست نیاورد از آنکه نقش روسیه و ایران در مبارزه با تروریست‌ها بیشتر شده، ابراز نگرانی می‌کند.

در جدیدترین موضع‌گیری، خود باراک اوباما پا به میدان گذاشت و به انتقاد از روسیه و ایران پرداخت.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به سومین روز حملات هوایی روسیه در سوریه هشدار داده است که روسیه و ایران آینده خطرناکی در این کشور دارند.

 

 

اوباما: ما همکاری نمی‌کنیم/ داعش تقویت می‌شود!

به گفته اوباما دولت آمریکا با روسیه در حملاتش به مخالفان دولت بشار اسد همکاری نخواهد کرد. رئیس جمهوری آمریکا گفته است کارزار هوایی روسیه در حمایت از بشار اسد، مخالفان میانه‌روی [شورشیان ضدسوری] او را از صحنه خارج خواهد کرد وگروه داعش را “تقویت می‌کند.” [!]

آمریکا، تروریست‌های منطقه را به دو بخش تقسیم کرده است: تروریست‌های خوب و تروریست‌های بد. از دیدگاه کاخ سفید داعش و جبهه النصره که در گذشته خوب بودند و از کمک‌های مالی و تسلیحاتی غربی ـ عربی بهره‌مند بوده‌اند، اکنون در زمره تروریست‌های بد جای می‌گیرند.

دولت آمریکا با این استدلال، گروهی از شورشیان ضدسوری را در ترکیه، قطر، اردن و آمریکا آموزش داد تا از آن‌ها برای از میان برداشتن بشار اسد استفاده کند اما به اعتراف خود مقامات آمریکایی تنها چهار تا پنج نفر از این افراد باقی مانده‌اند و بقیه به گروه‌های تروریستی پیوسته‌اند!

اوباما: همه این‌ها تروریست نیستند!

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه سخنانش، بشار اسد را “بی‌رحم” خواند و ادعای روسیه را مبنی بر تروریست بودن همه مخالفان بشار اسد رد کرد.

البته مسکو تاکید کرده که هدف از حملات هوایی‌اش در سوریه تروریست‌های داعش هستند.

ایران نیز از عملیات هوایی روسیه در سوریه حمایت کرده و وزارت خارجه ایران آن را برای مقابله با “تروریسم” در منطقه موثر خوانده است.

به نوشته بی بی سی، اوباما در کنفرانس خبری امروز خود در کاخ سفید گفته است: «مشکل خود اسد و خشونتی است که بر مردم سوریه روا داشته است و باید متوقف شود.»

رئیس جمهوری آمریکا گفته است: «ما با کارزار روسیه برای نابود کردن کسانی که از اسد بیزارند و از او به تنگ آمده‌اند، همکاری نخواهیم کرد.»

 

اوباما: از افغانستان و عراق درس گرفتیم

به نوشته سایت آمریکایی رادیو فردا، اوباما همچنین درباره اینکه چرا دولتش تصمیم به عدم حمله به سوریه گرفت، گفت وقتی می‌خواهد درباره سطح مداخله نظامی کشورش در سوریه تصمیم بگیرد باید فکر کند که آیا منابع و توانایی لازم را برای تغییر کلی وضعیت دارد. اما درسی که در ۱۲- ۱۳ سال گذشته از وضعیت افغانستان و عراق آموخته است، این است که به جز همکاری داخلی جناح‌ها و گروه‌ها در داخل یک کشور نمی‌توان تنها با حمله نظامی آمریکا مسئله را حل کرد.

اوباما افزوده است که “از منظر آنها [روسیه] همه [مخالفان] تروریست هستند و این فاجعه است.”

رئیس جمهوری آمریکا به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هشدار داده است که روسیه و متحد دیگرش ایران آینده خطرناکی در پیش رو دارند.

به ادعای رییس جمهوری آمریکا، استفاده از راهکار نظامی، ایران و روسیه را “به باتلاق می‌کشاند”.

درخواست دمشق از مسکو

ولید المعلم، وزیرخارجه سوریه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که تصمیم روسیه برای عملیات هوایی در داخل سوریه بر اساس درخواست دمشق صورت گرفته است.

وزیرخارجه سوریه ادامه داد: «می‌خواهم از اینجا موافقت سوریه را برای مشارکت در چهار کمیته تبادل نظر کارشناسان، برپایه پیشنهاد استفان دمیستورا نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد، اعلام کنم.»

وی تاکید کرد: «تصمیم ما مبنی بر شرکت در این جلسات، به هیچ وجه نباید به عنوان ضعف دولت، ارتش و مردم سوریه تلقی شود. می‌خواهم به جهان اعلام کنم که دولت، ارتش و مردم سوریه در مبارزه با تروریسم، با قدرت هر چه تمام‌تر راه خود را ادامه می‌دهند.»

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه دیروز در دومین روز از حملات هوایی نیروهای کشورش به سوریه از این حملات دفاع کرده و گفته بود ما همان گروه تروریست‌هایی را هدف قرار داده‌ایم که آمریکا و متحدانش به آنها حمله می‌کنند.

او در عین حال ادعای کسانی که دلیل این اقدام روسیه را تقویت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه می‌دانند رد کرده بود.

 

حملات نمایشی آمریکا

“الکسی پوشکوف” رئیس کمیته امور خارجی مجلس عوام در پارلمان روسیه، روز جمعه با بیان این که طبق پیش‌بینی می‌شود عملیات مسکو در سوریه بین ۳ تا ۴ ماه طول بکشد، گفت که ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در طول یک سال گذشته تنها “تظاهر” به بمباران مواضع داعش کرده است.

وی تأکید کرد که “مخالفان بشار اسد بسیار به داعش نزدیک هستند.”

وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد هواپیماهای جنگی این کشور مراکز فرماندهی و ارودگاه‌های آموزشی نیروهای داعش را در سوریه هدف قرار داده‌اند.

به گفته یکی از سخنگویان وزارت دفاع روسیه این حملات که پنجشنبه شب انجام گرفته، زیرساخت‌های داعش را کاملا منهدم کرده است.

ایالات متحده اما حملات هوایی روسیه علیه شبه‌نظامیان در سوریه را “کور و بی رویه” خوانده است.

آمریکا به همراه متحدانش بیش از یک سال است که ائتلافی ضدداعش تشکیل داده‌اند اما در عمل کار خاصی انجام نداده‌اند. مقامات آمریکایی بیشتر از آنکه به فکر حمله به مواضع داعش و مبارزه با تروریست‌ها باشند، به کارهای تبلیغی و نمایشی روی آورده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *