اردوغان: عملیات روسیه در سوریه به هیچ وجه قابل قبول نیست/

image

آوارگان اهمیتی برای ایران ندارد
در حالی که حملات روسیه به تروریست‌ها در سوریه به دنبال درخواست رسمی مقامات دمشق ادامه دارد، رئیس‌جمهور ترکیه امروز یکشنبه این حملات را «اشتباه بسیار بزرگ» و «غیرقابل قبول» خواند.
خبرگزاری فارس: اردوغان: عملیات روسیه در سوریه به هیچ وجه قابل قبول نیست/ آوارگان اهمیتی برای ایران ندارد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه طی یک کنفرانس خبری در ادامه مخالفت با اقدامات اخیر مسکو در سوریه مدعی شد که «روسیه در حال انجام اشتباه بسیار بزرگی است».

به نوشته «TRT» وی افزود: دولت اسد یک دولت تروریستی است و ما در این شرایط می‌بینیم که روسیه به آن کمک می‌کند. اقدامات کنونی روسیه و حملات آن به سوریه، به هیچ وجه برای ما قابل قبول نیست.

اردوغان افزود: ترکیه کشور مهمی در منطقه است و نقش مهمی در روند فراگیر صلح در منطقه ایفا می‌کند لذا وظیفه اصلی ما در قبال بحران‌های موجود در منطقه است.

وی در ادامه به موضوع آوارگان سوری اشاره کرد و مدعی شد: ما 7.5 میلیارد دلار برای آوارگان سوری در ترکیه هزینه کرده‌ایم. من این سوال را می‌پرسم که چند آواره سوری به ایران رفته‌اند؟ ایران اهمیتی برای آوارگان قائل نیست. اما گارد ساحلی ترکیه، از آغاز امسال تاکنون، 60 هزار آواره را نجات داده و تلاش‌های ما برای حمایت از آوارگان سوری ادامه دارد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.