خطر جنگ بين ايران و آلِ سعود جدى است؟!

  • imageبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان بحران هایی که در منطقه ایجاد شده و وضعیت خطرناکی را به وجود آورده است، شاید آتش زیر خاکستر باشد، اما هر جنگی هم نیاز به زمینه های خود را دارد. برخی از شواهد بروز جنگ در غرب آسیا ددیده می شود. در اکثر جنگ های میان دو طرف رجزخوانی هایی صورت می گیرد و شاخه و شانه نشان دادن به یکدیگر از شگردهای پیش از جنگ است.

پاسخ های قاطع به تهدیدات طرف مقابل می تواند کارساز باشد البته نه در همه مواقع و در برخی شرایط نیازمند ورود عملی و پاسخ رزمی احساس می شود. اما در برخی جنگ ها و درگیری ها یک طرف حمله نظامی خود را بدون هیچ پیش زمینه ای ناغافل انجام می دهد و از ترفند غافلگیری استفاده می کند.

اما اکنون جمهوری اسلام یایران با تجربه 8 سال دفاع مقدس که در تاریخ جنگ های معاصر بی نظیر است، ویژگی های بزرگی را به دست آودره که هیچ ارتشی توان مقابله با نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

آماده باش همیشگی نیروهای مسلح ایران اسلامی و هوشیاری آنها با توجه به شرایط منطقه ای این فرصت را از دست دمشنان ربوده که بخواهند حمله غافلگیرانه علیه ایران داشته باشند.

سیستم های پیشرفته راداری در پدافند هوایی کشور کوچکترین پرنده دشمن را شناسایی می کند و در کوتاه ترین زمانت سامانه های موشک های پدافندی عملیات خود را علیه پرنده دشمن آغاز می کنند.

همه چیز برای جمهوری اسلامی ایران میها است تا در یک نبرد جانانه پاسخ دشمنان و متجاوزان را در همان لحظه پیش از این که حمله دشمن عملیاتی شود، با دفاع چند لایه، متخاصم را از عمل خود پشیمان کند.

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تنها منتظر یک بهانه کوچک از سوی هر دشمنی در منطقه است تا قابلیت های خود را عملیاتی کند و نشان دهد که قاطع، سخت و خشن به دشمن پاسخ می دهد.

تاکنون رژیم صهیونیستی با دارا بودن پیشرفته ترین سلاح های روز دنیا که آمریکایی ها در اختیار آن قرار داده و می دهند، جرأت نکرده است که تهدیدات لفظی خود را علیه ایران عملیاتی کند به این خاطر که هم سران این رژیم می دانند که قابلیت های نیروهای مسلح ایران تا چه حد و اندازه ای است و هم حامی اصلی این رژیم آمریکا، از تبعات اقدامی نظامی علیه ایران به خوبی آگاه است.

در این میان رژیم آل سعود که اکنون چه از لحاظ سیاسی، چه از لحاظ بین المللی و چه شرایط منطقه در وضعیت ناهنجاری قرار گرفته است، گرچه سعی دارد خود را قدرتمند و توامند نشان دهد که می تواند علیه ایران اقدامی کند اما مانند فردی است که حسابی کتک خورده و لت و پار شده است اما از پر رویی خود باز هم شاخ و شانه می کشد.

گرچه برخی تحلیلگران سیاسی اعتقاد دارند که خطر جنگ میان ایران و عربستان وجود دارد اما آل سعود هم اکنون در جنگ با یمن در باتلاقی افتاده که خودش آن را ساخته است. از سوی دیگر شکست های سنگین این رژیم در رسیدن به اهداف در سوریه و عراق حکام آل سعود را به مانند مرغ سر کنده ای نموده که بی قراری امانش را بریده است.

ورود مستقیم سوریه به بحران سوریه و حملات هوای ویانگر ارتش روسیه هم آل سعود را نگران کرده است چرا که هلاکت هر چه بیشتر نیروهای تروریستی تکفیری در سوریه عمر آل سعود را هم می کاهد. این حملات اگر در عراق هم انجام شود، شیشه عمر حکام سعودی در منطقه شکسته خواهد شد.

حماقت این رژیم در جنگ با ایران فرایند سقوط آل سعود را سرعت زیادی می بخشد. اگر آنها تصور می کنند که می توانند در پناه این جنگ به اهداف خود برسند و پای آمریکا را به میان بکشند باید بدانند که آمریکایی ها خود را وارد این کارزار نخواهند کرد. همانگونه که کاخ سفید از ورود جدی به بحران سوریه که هدفش سرنگونی بشار اسد بود خود داری کرد، اما در مقابل روسیه این فرصت را غنیمت شمرد و با یک تصمیم گیری راهبردی اکنون میدان دار بحران سوریه شده است.

البته همه اینها تجزیه و تحلیل است و بستگی به عقلانیت و درایت طرف مقابل دارد. آل سعود اگر این عقلانیت را داشت هیچگاه به یمن حمله نمی کرد. مضاف بر این که در این ادعا نباید شک داشته باشد که آمریکا حامی اصلی این رژیم در ایم ماجرا وارد نخواهد شد و خود را درگیر نخواهد کرد. آل سعود اکنون باید خود در میدان به تنهایی حاضر شود شاید هم اکنون زمان آن است که این دو سنگ هایشان را وا بکنند. اما اگر آل سهود به ماندگاری خود فکر می کند راه دیگری هم وجود دارد که البته مقرون به صرفه برای او هم هست، دست از شرارت هایش بردارد و به سیاست های جمهوری اسلامی ایران هم تمکین کند.

فرماندهان ارشد نیروهای مسلح آمادگی خود را همچون گذشته اعلام کرده اند و منتظر فرصتی هستند که از سوی آل سعود برای ایران ایجاد می شود، حال خود دانید، می خواهید هماوردی کنید؟

محمد صفری

انتهای پیام/

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.