ارتش سوریه در استانه فتح در ریف لاذقیه

نیروهای ارتش سوری با پیشروی در مناطق مختلف «لاذقیه» فقط یک کیلومتر با «سلمی» مهمترین پناهگاه تروریست‌ها در ریف لاذقیه فاصله دارند.

به گزارش تسنیم، اطراف شهرک «السلمی» که مهم ترین پناهگاه تروریست ها را در یف لاذقیه به شمار می آید، صحنه درگیری های شدیدی بین ارتش سوریه و تروریست ها است و چیزی به تسلط ارتش بر این محل باقی نمانده است.

بنابر اعلام یک منبع نظامی سوریه، در پی خروج دسته جمعی اعضای گروه موسوم به «جیش الفتح» از صحنه درگیری ها ددر ریف حماة نیز نیروهای ارتش صبح امروز وارد شهرک «السرمانیه» شدند.

این منبع نظامی تاکید کرد که پس از ورود نیروهای ارتش به شهرک «فورو» در نزدیکی سهل الغاب در شمال سوریه، السرمانیه از عصر روز گذشته کاملا از تروریست ها خالی شده است، با این حال نیروهای ارتش از بیم اینکه مبادا تروریست ها برای آنان دام گذاشته باشند، در ورود به به این شهرک اندکی درنگ کردند اما صبح امروز بدون هیچ درگیری وارد آن شدند و هنوز عملیات گشت زنی در آن ادامه دارد.

به گفته این منبع تا زمانی که نیروهای ارتش منطقه «جب الاحمر» و تپه هایی را که حد فاصل این منطقه و کوههای استراتژیک «کبانی» هستند، تحت کنترل در نیاورند، نمی توان هیچ نیرویی را در داخل السرمانیه تثبیت کرد.

خبرهای رسیده از ریف لاذقیه نیز حاکی از این است که برای ششمین روز متوالی عملیات ارتش سوریه و نیروهای دفاع ملی در دو محور سلمی و قلعه «ترتیاح» در جریان است.

این در حالی است که درگیری بین ارتش و گروههای مسلح در اطراف سلمی به شدت ادامه دارد و نیروهای ارتش نیز تیراندازی خود را بر محل استقرار تروریست ها در این منطقه متمرکز کرده اند.

به گفته این منبع نظامی سوریه، با ووجود مقاومت سرسختانه دشمن نیروهای ارتش توانسته اند وارد نقاط جدیدی از ریف لاذقیه شده و در آن پیشروی داشته باشند و به این ترتیب تا شهرک سلمی فقط یک کیلومتر فاصله دارند.

اکنون نبرد با تروریست ها تحت پشتیبانی حملات هوایی و موشکی ارتش تا آزاد سازی کامل کوههای این منطقه ادامه دارد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.