کشته شدن 40 تروریست در حمله به کاروان داعش

1444546243440_ap2.jpg

دیده‌بان حقوق بشر سوریه از هدف قرار گرفتن کاروان خودرویی داعش در یک حمله هوایی در حومه شرقی حماه و کشته شدن 40 تروریست خبر داد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: چند جنگنده با بمباران کاروان خودرویی داعش متشکل از 16 خودرو که از رقه، پایگاه اصلی این گروه در شمال سوریه به سمت مناطق تحت تصرف خود در حومه شرقی حماه در حرکت بود، بیش از 40 تن از این تروریست‌ها را از پای درآوردند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در انگلیس قرار دارد و گزارش‌های خود را براساس داده‌های فعالان سوری منتشر می‌کند، در این گزارش به نوع جنگنده‌ها و اینکه متعلق به چه کشوری هستند، اشاره نکرد. اکنون جنگنده‌های کشورهای متعددی بر فراز آسمان سوریه به انجام عملیات مشغول هستند.

در کنار جنگنده‌های کشورهای عضو ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا، نیروی هوایی روسیه و جنگنده‌های ارتش سوریه نیز حملات هوایی علیه مناطق تحت تصرف مخالفان این کشور انجام می‌دهند.

روسیه به عنوان هم‌پیمان بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، چند هفته قبل حملات هوایی خود علیه پایگاه‌های داعش در سوریه را آغاز کرده اما برخی کشورها و نیز مخالفان سوریه مسکو را به هدف قرار دادن مخالفان به جای داعش متهم می‌کنند.

دمشق نیز چند روز قبل از آغاز حملات گسترده در حلب، حماه و حمص با هدف بازپس‌گیری مناطق تحت تصرف مخالفان و با حمایت هوایی جنگنده‌های روسی خبر داد.

ایسنا

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.